Plusy mieszkania w Anglii – 10 zalet życia w UK

plusy-mieszkania-w-anglii

Poruszę temat dosyć mi bliski, bo dotyczący miejsca mojego aktualnego zamieszkania czyli plusy mieszkania w Anglii. Do UK przeprowadziliśmy się w 2013 roku, czyli 4 lata temu. Po takim czasie już możesz sobie wyrobić zdanie na dany temat. Podjęcie decyzji o wyjeździe było dosyć trudne, ale w dłuższej perspektywie wyszło nam to na dobre. W końcu dalej przecież tutaj mieszkamy.

Wymyślenie 10 pozytywów o Anglii było dosyć prostym zadaniem, niektóre punkty pewnie będą oczywistą oczywistością, a nie które mogą Cię zaskoczyć.

 

Plusy mieszkania w Anglii

 1. Język Angielski

  Największym i najpozytywniejszym aspektem mieszkania w Anglii jest nauka języka, która w dzisiejszych czasach znacząco wpływa na przyszłość. Jestem otoczona językiem z każdej strony w pracy, ze znajomymi, w sklepie, w banku, w telewizji, wszędzie. Uważam, ze najlepszą i najszybszą metodą na naukę obcego języka to jest rozmowa, której nie brakuje jeśli mieszkasz w obcym kraju.

 2. Pieniądze

  Kompletnie inny stosunek jakości życia do stawki minimalnej. Aktualnie stawka minimalna na godzinę wynosi £7,50. Na rok 2020 jest prognozowany wzrost do £9,00. Zyskujesz normalne życie bez obaw o nieprzewidziane wydatki. Wakacje kilka razy do roku. Ogólnie pojęty spokój wewnętrzny. A jeśli ktoś myśli o przyszłości to łatwiej mu zbudować  poduszkę finansową.

 3. Praca

  Jest wszędzie, na wyciągnięcie ręki. Szczerze mówiąc nie bardzo musisz się starać, aby ją dostać. Natomiast jeśli jesteś ambitna na pewno zostaniesz wynagrodzona. Łatwiej o awans.

 4. Ludzie

  Ogólnie bardzo przyjemni, przyjaźni, uśmiechnięci, a co najważniejsze nie wtykają nosa w nie swoje sprawy. Lubiący krótkie pogawędki. Nagminnie używający przepraszam i dziękuję.

 5. Kultura

  Na terenie Anglii znajduje się wiele muzeów, zamków, ogrodów botanicznych, za które zazwyczaj nie jest wymagana żadna opłata. Można więc świetnie spędzić nie jeden dzień wolny. Uwielbiają obrazy i rękodzieło.

 6. Oferty wycieczkowe

  Można znaleźć mega tanie wycieczki. Czasem watro przylecieć z Polski do Anglii i z Anglii lecieć w jakąś podróż.

 7. Sklepy

  Mnóstwo taniego asortymentu. B&M, The Range, Wilko, Poundland, Primark, Sport Direct trochę się odnosi do punktu drugiego, że można fajnie żyć, bo są do tego predyspozycje. Oczywiście zależy jakie kto ma wymagania, bo raczej ciężko się ubierać u Chanel.

 8. Farmacutyka

  Dostęp do większości lekarstw, szczepionek i pigułek antykoncepcyjnych jest darmowy.

 9. Znajomi

  Polacy w Anglii są inni, zwłaszcza w miejscowości, w której mieszkam, gdzie rodaków jest tylko garstka. Jesteśmy jak rodzina. Gotowi pomóc i wesprzeć.

 10. Niezależność

  Chyba najwyższy poziom niezależności, kiedy wyjeżdżasz w obce miejsce bez znajomych, rodziny i jesteś zdana na siebie. Uczy odpowiedzialności. Dzięki temu świadomiej podejmujesz decyzje.

 

Anglia wniosła dużo dobrego w moje życie.

Bo jestem takim człowiekiem, który zawsze stara się widzieć pozytywy. Mimo, że święta bez rodziny, że widujemy się raz lub 2 razy do roku, że jestem tutaj sama z mężem, na własnych warunkach, a jeśli coś się schrzani to jedyną osobą, którą mogę winić jestem ja.

Jeszcze nigdy przedtem nie byłam tak świadoma tego kim jestem i co chcę osiągnąć. Ciekawe czy to właśnie dzięki pobytowi w UK…

 

Napisz w komentarzu czy chciałabyś mieszkać gdzieś po za granicami Polski?

I jak podobały Ci się plusy mieszkania w Anglii, a może już tutaj mieszkasz i chciałabyś dodać swoje.

Share:

Daria Pieczonka

 • Wszystko fajnie, ale bariera zimna i angielskiego jedzenia jest dla mnie nie do przejścia 🙂

  • Dla mnie też jest utrudniająca – pisze o tym w minusach życia w Anglii 🙂

 • Karolina Ostrowska

  Sama myślę o przeprowadzce, ale nie do Anglii a do Irlandii 😀

 • Paulina Mułyk

  Marzę o tym aby wyjechać do Anglii. Podoba mi się ich kultura i obyczaje i ten brytyjski akcent! No coś pięknego.
  Plusy zamieszkania w tym kraju które przedstawiłaś są bardzo zachęcające 🙂
  Jednak muszę przyznać ze mimo iż nasza Polska albo bardziej nasz rząd i polityka jest denerwująca i często niesprawiedliwa to chyba nie mogłabym zostawić tego kraju 🙂

  • Jest tyle pięknych miejsc na świecie, że szkoda spędzić całe życie tylko w jednym 🙂

 • flare.com.pl

  Bardzo ciekawy punk widzenia:)

 • Karolina Jarosz Bąbel

  Ja mieszkam w Niemczech. Jednak na pewno kiedyś wybiorę się do UK 😉

 • Rzeczywiście sporo tych plusów 🙂 Gratuluję decyzji i powodzenia w dalszym życiu

 • Faktycznie, niektórymi punktami nieco mnie zaskoczyłaś, zwłaszcza tym, dotyczącym ludzi. Media oczywiście rysują nieco inną wizję tej “Uprzejmości”. Rozważamy zamieszkanie w Hiszpanii. Zakochałam się w tym kraju i chciałabym spróbować pomieszkać tam dłużej. A czy to wyjdzie? Okaże się 🙂

  • Mieszkałam w Hiszpanii i na Majorce w sumie przez rok 🙂 Ciekawe doświadczenie 🙂 Gorąco polecam

 • Ja chyba nie umiałabym być z dala od rodziny i zawsze podziwiam ludzi, którzy wyjeżdżają mieszkać za granicę 🙂
  http://www.errorkaa.blogspot.com

  • Jestem bardzo rodzinną osobą, najgorzej jest podczas Świąt, ale skoro tutaj tyle jestem to nie jest tak źle 🙂

 • Plusy plusami, a jakie są minusy? 😉

 • Spędziłam kilka miesięcy w Anglii i z kilkoma punktami się zgodzę, a z innymi zupełnie nie 🙂 W Polsce też jest dużo pracy, choć niestety gorzej płatnej niż w Anglii, ale praca tu czeka na każdego chętnego. W naszym rodzimym kraju również spotykam wielu uśmiechniętych i serdecznych ludzi 🙂 Najbardziej mnie boli chyba punkt 8, bo u nas to raczej nierealne… A poza tym, mieszkać można wszędzie i zawsze nasze wybory mają plusy i minusy – kwestia tylko tego, na co chcemy zwrócić większą uwagę 🙂

  • Masz rację Marta, lepiej zwracać uwagę na plusy i iść z uśmiechem na twarzy przez życie. Przecież mamy tylko jedno więc szkoda tracić czas na te gorsze strony.

 • Pingback: Minusy mieszkania w Anglii - 10 wad życia w UK - myDecoria()