Co zrobić ze świątecznymi materiałami po świętach?

co-zrobic-ze-swiatecznymi-materialami-po-swietach

Co zrobić ze świątecznymi materiałami po świętach, co można wykombinować z typowo świątecznych papierów czy dekorów? Może warto zmienić ich przeznaczenie w całoroczny ozdobę? Dobrze Wiemy, że za rok będą kusiły Nas kolejne nowości i nie odmówimy sobie zakupów, więc nie ma na co trzymać tych wszystkich perełek, których nie zdążyłyśmy zrobić w przedświątecznym biegu.

Co zrobić ze świątecznymi materiałami po świętach?

Co zrobić ze świątecznymi materiałami po świętach?

Mając do dyspozycji wiele niewykorzystanych „przydasiów” świątecznych w swoich zasobach, postanowiłam je wykorzystać do obrazu, którym cieszyć się będę cały rok.

Połączyłam elementy typowo świąteczne jak drewniana bombka czyt papier ryżowy z gwiazdą betlejemską z elementami na każdy dzień jak ornamenty, foremka z gazetą czy aniołek.

Co zrobić ze świątecznymi materiałami po świętach?

Lista potrzebnych preparatów do zrobienia obrazu z Aniołem

Wszystkie użyte preparaty znajdziesz u mnie w sklepie. Dodatkowo przygotowałam ich spis, a także odnośniki do konkretnych produktów, abyś nie musiała ich szukać. Po prostu kliknij w produkt poniżej, a przeniosę Cię bezpośrednio do sklepu.

Co zrobić ze świątecznymi materiałami po świętach? krok po kroku

Obraz z aniołem od czego zaczęłam:

Krok 1

Zaczęłam od wycięcia wzoru kwiatów z tła, a następnie przykleiłam je na folię sospeso przeznaczonym do tego klejem, do którego dałam trochę wody, aby nie był mocno gęsty i nie zostawiał smug na cienkim papierze.

Zostawiłam do wyschnięcia, a następnie całość jeszcze raz posmarowałam klejem.

Po całkowitym wyschnięciu kwiaty wycięłam i zostawiłam do późniejszego etapu pracy.

Krok 2

W miejscu, w którym będzie drewniana bombka odrysowuję okrąg. Chcę w tym miejscu zrobić fakturę gazety. Używam do tego masy superlekkiej . Rozwałkowuję ją na placek o grubości około 2mm, a następnie przykładam foremkę i przejeżdżam po niej kilkakrotnie wałkiem.

Uzyskuje w ten sposób pięknie odciśnięty wzór.

Przykładam zawieszkę i nożykiem zaznaczam potrzebny okrąg. Nie potrzebną masę odcinam a kółko przyklejam na ekspres glue.

Krok 3

Aniołka smaruję bonding primer i zostawiam do wyschnięcia.

Na blejtram nakładam pastę pękającą, porwany papier ryżowy z patchworkiem oraz modeling paste nadając ciekawej faktury mojemu tłu. Całość zostawiam do całkowitego wyschnięcia.

 

Krok 4

Na suchego aniołka nakładam drugą warstwę podkładu, jednak tym razem czarnego. Drewnianą bombkę oraz tekturowe dekory również maluję czarnym podkładem.

Na bombkę przyklejam ornamenty, a po wyschnięciu również nadaję im czarnego koloru.

Po wyschnięciu zawieszkę oraz dekory przyklejam do blejtramu na heavy body gel.

Krok 5

Przygotowuję mokre chusteczki i oliwkową farbę kredową. Maluję aniołka farbą, a następnie ścieram jej część tak, aby zrobić prześwity czarnej farby. Z bombką i dekorami postępuję w ten sam sposób.

Krok 6

Przystępuję do malowania blejtramu. Wybrałam kilka kolorów w odcieniach kości słoniowej, oliwki, umbry i beżu. Nakładam kolory szczeciniastym pędzlem. Góra doł, płynnymi ruchami, aby kolory przenikały się. Jeżeli efekt chce przetrzeć używam mokrych chusteczek.

Spękania wypełniam kolorem umbry, a następnie wcieram nadmiar farby nawilżoną chustką. Fakturę gazety tak samo wypełniam farbą i ścieram chustką. Blejtram po wyschnięciu zabezpieczam werniksem do farb kredowych.

Krok 7

Dla dodania połysku pracy smaruję wypukłe miejsca białym i srebrnym woskiem, a dla uzyskania głębi cieniuję brzegi blejtramu oraz brzegi zawieszki pastą postarzającą w kolorze umbry. Rozcieram ją pędzlem, aby nie było ostrych grubych linii.

Aniołka oraz okno przykleiłam klejem na gorąco.

Krok 8

Wracam do moich kwiatków. Formuję je za pomocą dłutek do sospeso i gąbki przy zapalonej świeczce. Kiedy uzyskam odpowiadający mi kształt, przyklejam kwiatka na klej na gorąco.

Później dorobiłam jeszcze kilka małych kwiatków korzystając z papieru do scrapbookingu z tej samej kolekcji. Papier jest grubszy, ale po dobrym namoczeniu rozwodnionym klejem również dał się przykleić do foli. Formowałam je tak samo jak duże kwiaty.

Krok 9

Kwiaty zabezpieczyłam błyszczącym werniksem akrylowym a środki wypełniłam zielonymi płatkami galaxy.


Mam nadzieję, że zdołałam Cię zainspirować do stworzenia podobnego projektu. Chcia

Stworzenie tej dekoracji było prawdziwą przyjemnością. Po wielu tygodniach skupiania się na świątecznym nastroju miło było odetchnąć delikatną, ale zimną zielenią przypominającą nam, że zima jest z nami w pełni, ale święta się już skończyły.

Polecam Wam bardzo, stworzenie takiej poświątecznej dekoracji, która daje inne spojrzenie na te same materiały.

Wszystko można zmienić, wszystko można przerobić, a każda rzecz z Waszej szuflady znajdzie swoje wyjątkowe miejsce w pięknej dekoracji.

Co zrobić ze świątecznymi materiałami po świętach?


Zapraszam również do obejrzenia moich poprzednich projektów

Ostatnia to Pani Zima

Do zobaczenia Marta

Jeżeli macie ochotę to zajrzyjcie na moje profile:

Do zobaczenia przy następnej inspiracji Marta

Share:

Daria Pieczonka