Jak przykleić okleinę samoprzylepną?

jak-przykleic-okleine-samoprzylepna

Mój mąż jakiś czas temu kupił mi używany stolik z profilowanymi nogami w stylu królowej Anny. Na Świętach Bożego Narodzenia stała na nim choinka.

Stolik bardzo długo czekał na swój moment. Czasem pomysły przychodzą do mnie jak mebel poleży i zaaklimatyzuje się w pomieszczeniu.

 

Do wykonania takiego stolika potrzebujesz:

  1. Stolik,
  2. Samoprzylepną okleinę,
  3. Farbę w spreju,
  4. Nożyczki,
  5. Długopis.

 

marmurowy-stolik-dit

Krok pierwszy:

Dokładnie oczyść stolik z zanieczyszczeń przy pomocy wody z płynem do naczyń i gąbki – osusz. Sprejowanie najlepiej robić na świeżym powietrzu, ale jeśli nie masz takiej możliwości jak ja, rozłóż kartony na podłodze i otwórz okna w domu. Następnie pokryj dokładnie farbą nogi stolika. Jeżeli potrzeba powtórz krok.

 

 

 

Krok drugi:

Połóż naklejkę na płaskiej powierzchni. Odwróć stolik do góry nogami na okleinie, następnie obrysuj kształt okręgu. Wytnij.

 

jak-przykleic-okleine-samoprzylepna

Krok trzeci:

Jak przykleić okleinę samoprzylepną?

Nie odklejaj całego motywu od razu! Ostrożnie i powoli przyłóż kawałek do krawędzi i przyklej naklejkę do blatu przecierając ściereczką, tak aby wygładzić powierzchnię i uniknąć bąbli z powietrzem. Jeżeli widzisz jakieś nierówność możesz odkleić okleinę i spróbować pozbyć się intruza.

 

Wskazówka:

Pomimo pomocy szmatki dalej masz jakieś pęcherzyki ? Możesz je przebić szpilką i wypuścić powietrze.

Na obłe i okrągłe kształty przyjdzie z pomocą suszarka. Ustaw na najmniejszą moc grzania i ogrzej klejony fragment, naciągnij i mocno dociśnij.

 

jak-przykleic-okleine-samoprzylepna

 

Kilka chwil, tylko 3 kroki, a stary i brzydki stolik wpasował się w dzisiejsze trendy. Satysfakcja ze stworzenia czegoś nowego nie do kupienia.

 

 

Chciałabyś kreatywnie spędzić długie jesienne wieczory ?

Weź udział w Darmowym Wyzwaniu DIY !

 

Nauczysz się przenosić zdjęcie lub ulubiony tekst na drewno. Pokażę Ci jak używać spękań dwuskładnikowych. Dowiesz się co to jest embossing na gorąco. Po wyzwaniu będziesz umiała zrobić decoupage przy pomocy żelazka. Shabby Chic nie będzie Ci obcy, a z szablonowaniem nie obędzie się Twoja praca.

 

Codziennie rano otrzymasz wiadomość na swoją skrzynkę mailową z instrukcjami jak krok po kroku wykonać zadanie. Natomiast w grupie FB możesz dodawać zdjęcia swoich postępów, a także dzielić się spostrzeżeniami.

 

Koniecznie się zapisz TUTAJ

Share:

Daria Pieczonka