Jak spędzić rocznicę ślubu ? Polecajki sierpnia #4

jak-spedzic-rocznice-slubu

Witam już we wrześniu, mam cichą nadzieję, że wakacyjny pęd minął na dobre. Jesienią, a zimą to już na pewno obowiązki w mojej głównej pracy maleją. A to znaczy, że mogę poświęcić więcej czasu na pasję, która również powoli przeradza się w pracę.

 

Jeżeli masz trochę wolnego czasu to zapraszam Cię na małe leniuchowanie. Może akurat zainspiruję Cię do interesującego spędzenia wolnego czasu  oraz odpowiem jak spędzić rocznicę ślubu.

 

 

Kategoria Przeżycie – Jak spędzić rocznicę ślubu?

W sierpniu obchodziliśmy rocznicę ślubu. Z tej okazji mój mąż zaprosił mnie na kolację do restauracji, która znajduję się w przewodniku Michelin. Szybciutko napiszę o co chodzi. Przewodnik Michelin jest to spis restauracji z wyższej półki wartych polecenia. Obowiązują 3 kategorie ocen.

Najważniejsze są Gwiazdki Michelin otrzymywane za potrawy:

  • 1 Michelin star – bardzo dobra restauracja w swojej kategorii.
  • 2 Michelin stars – doskonałe gotowanie, warta nadłożenia drogi.
  • 3 Michelin stars – wyśmienita kuchnia, warta szczególnej podróży.

Sztućce rozdawane za wystrój, atmosferę i obsługę od 1 do 5 symboli oraz Bib Gourmand za przełożenie jakości do ceny.

Restaurację, którą odwiedziliśmy posiada 3 symbole sztućcy. Wybraliśmy menu testowe, które zawiera 6 dań. Potrawy zaskakują swoim wyglądem. Starannie ułożone na talerzu, układając się w przemyślaną kompozycję kolorystyczną. Każda potrawa kusi wyglądem i wodzi zapachem. Oprócz różnorodnych kolorów i smaków intryguje konsystencją i teksturą.

Na jednym z dań królowała galaretka w akompaniamencie rozpływających się w ustach lodów z ugotowanym mięsistym, zimnym pomidorkiem wraz z musem, kwiatami i chrupiącym wafelkiem. Każdy kęs był jak tajemnicza droga w nieznane.

Próbowaliśmy między innymi lodów z koziego sera, nasturcje, sorbet z lubczyka, kwiat cukini, bąbelki z homara, buraka w formie deseru.., itd.

Każdy talerz to jak przygoda, przenosi Cię w nieprzewidywalną podróż stworzoną, aby stymulować zmysły.

 

 

 

Kategoria muzyka:

Czy Ty też tak masz, że jak spodoba Ci się jakiś album lub piosenka to słuchasz jej do porzygu? No cóż ja tak mam od nie pamiętnych czasów. Wszystko było by wspaniale, ale mój mąż nie posiada tej przypadłości, na szczęście problem rozwiązują słuchawki. A piosenka, która skradła moje serce to Electric Guest – Dear to me. Warto też posłuchać Oh Devil i Back to me.

Zespół został utworzony w 2011 roku w Los Angeles. Wokalistą jest 33 letni Asa Taccone. A wiki podpowiada gatunek muzyczny tegoż bandu to: indie pop, indie rock, indietronica, dream pop, electronic rock. Aktualnie koncerty odbywają się głównie w Ameryce, ale kto wie może za parę lat zagoszczą w Europie.

 

Podsumowując:

Kolejną rzeczą do zrobienia to spróbowanie kuchni z Gwiazdką Michelin. Dla mnie to idealny prezent. Uwielbiam wychodzić do restauracji i próbować nowych dań. Taka kolacja nie musi być tylko na rocznicę ślubu, ale również na urodziny albo po prostu bez okazji, po to aby pobyć razem.

Zawsze to powtarzam, że świat ma tyle do zaoferowanie, że szkoda tkwić w jednym i tym samym, próbować tych samych rzeczy i robić to samo przez cały czas.

 

Kosztuj, smakuj, przeżywaj!

Share:

Daria Pieczonka