Jak zrobić decoupage 3D? Krok po kroku #DecoCzat 04.11.2021

jak-zrobic-decoupage-3d-krok-po-kroku-decoczat-04-11-2021

Jak zrobić decoupage 3D na pudełku w wersji świątecznej? Spotkałyśmy się, aby spędzić wspólnie czas n kreatywnym tworzeniu. Zaproponowałam swój projekt, który jest bardzo świąteczny.

DecoCzat to live pełen pasji do tworzenia.

Pierwszy live odbył się 4 lata temu. Bezpłatny warsztat online, który ma na celu przybliżyć Ci dekupażowy i mixmediowy świat. Powstał z myślą, o dzieleniu doświadczenia, a także o łączeniu kobiet takich jak ja i Ty w miejscu pełnym kreatywnych możliwości.

Podczas transmisji na żywo:

  • dowiesz się jak krok po kroku ozdobić od podstaw dany przedmiot,
  • poznasz preparaty, techniki i odpowiedzi na nurtujące pytania, bo na bieżąco odpowiadam na komentarze
  • zrelaksujesz się,
  • znajdziesz kobiety o tej samej pasji.

Właśnie czytasz takie podsumowanie 😉

Jak zrobić decoupage 3D

Transmisję można oglądać na:

Lista potrzebnych preparatów do zrobienia pudełka z Mikołajem:

Wszystkie użyte preparaty znajdziesz u mnie w sklepie. Dodatkowo przygotowałam ich spis, a także odnośniki do konkretnych produktów, abyś nie musiała ich szukać. Po prostu kliknij w produkt poniżej, a przeniosę Cię bezpośrednio do sklepu.

Jak zrobić decoupage 3D

Jak zrobić Decoupage 3D krok po kroku

Krok 1

Podstawowym krokiem jest zagruntowanie powierzchni w celu wzbogacenia przyczepności kolejnych preparatów. To po prostu się robi i tyle. Foremkę silikonową prószę delikatnie mąką kartoflaną po to, aby kształt ślicznie z niej wyszedł, bez żadnych niespodzianek. Wkładam odpowiednią ilość masy lekkiej, a później tak manewruję foremką, aby kształt sam wypadł. Gdy kształty suche przyklejam je na pudełko na każdej ze ścianek, tak, aby nie wchodziły na część z wieczkiem.

Jak zrobić decoupage 3D

Krok 2

Wieczko pudełka maluję farbą kredową vintage beżowy, dół szparagą, a rant między częściami pudełka na oliwkowy. Wycinam z papierów ryżowych Mikołaja, a także listy. Kładę jeden z elementów na folię po papierze ryżowym na lewej stronie i moczę delikatnie pędzlem. Nadmiar wody wycieram ręcznikiem papierowym. W rękach rozgniatam trochę masy lekkiej tworząc placek i nakładam go na papier ryżowy. Rozciągam po całości i zostawiam około 2 mm pustej krawędzi. W razie w pomagam sobie zwilżonym w wodzie palcem. Nakładam klej do decoupage w miejscu, w którym chcę przykleić kształt 3D. Kładę papiery ryżowy, który zwilżam wodą i pędzlem silikonowym domykam krawędzie i/lub usuwam nadmiar masy. Od góry nakładam klej do decoupage.

Jak zrobić decoupage 3D

Krok 3

Przecieram pudełko papierem ściernym, aby wydobyć przetarcia. Lakieruję całość lakierem matowym. Ornamenty smaruję patyną, a nadmiar wycieram mokrą chusteczką. Cieniuję Mikołaja, Listy, a także brzegi.

Jak zrobić decoupage 3D

Jak zrobić Decoupage 3D w wersji wideo

Zobacz inne propozycje świąteczne

Share:

Daria Pieczonka