Jak zrobić jajko z przekładką?

jak-zrobic-jajko-z-przekladka

Czy wiesz jak zrobić jajko z przekładką? Mało tego z przestrzenną przekładką? Jeśli nie to dobrze trafiłaś już wszystko tłumaczę 🙂 A jeśli dobrze znasz ten sposób to zapraszam do zainspirowania się moim pomysłem 😉

Lista potrzebnych rzeczy:

Jak zrobić jajko z przekładką?

Krok 1 – Baza do przekładki z jelonkiem

Na papierze do akwareli odrysowuję 2 razy kształt jajka akrylowego mierzącego 10 cm długości i następnie wycinam. Kwiatowy szablon spryskuje klejem tymczasowym, który jest niezawodnym przyjacielem przy odbijaniu szablonów. Spryskuję z odległości 15 cm, a następnie czekam 30 s i przykładam szablon do kształtu jajeczka. Nakładam żel maskujący, który po wyschnięciu tworzy gumową powłokę idealnie nadającą się do maskowania powierzchni przed nasiąknięciem farb akrylowych. Żel jest w tubce z precyzyjnym aplikatorem więc można nim pisać lub wycisnąć i rozprowadzić szpatułką tak jak ja. Zdejmuję szablon i odkładam do wyschnięcia.

jak-zrobic-jajko-z-przekladka

Krok 2 – Blendowanie kolorów

Wylewam na folię troszkę zielonej farbki akwarelowej oraz niebieskiej i następnie rozcieńczam je wodą ponieważ kolor jest mega skoncentrowany i intensywny. Następnie maluję najmocniej niebieskim przy górnym brzegu i rozblendowuję ku środkowi, a na dolnym brzegu nakładam najwięcej zielonego i rozblendowuję do środka, jeśli zachodzi taka potrzeba dodaję wody, aby kolor zbladł. Po wyschnięciu roluję żel. Tam gdzie był żel mamy białą przestrzeń.

Krok 3 – Przestrzenna kompozycja

Z papieru ze sklepu Action wybrałam klika scrapek i ułożyłam z nich kompozycję. Zaczynam od ramki z eukaliptusem po lewej stronie i listków. Dokładam sarenkę i więcej gałązek. Całość przyklejam na kosteczkach 3D.

Krok 4 – Baza do przekładki z zajączkiem

Zabieram się za drugą stronę przekładki. Pędzlem rozprowadzam primer do past do spękań. A po wyschnięciu przykładam szablon, który wcześniej spryskałam klejem tymczasowym. Szpatułką wybieram ze słoiczka pastę do spękań w kolorze białym i rozprowadzam po szablonie. Zdejmuję szablon. Suszę lekko suszarką, aby spękania ładnie wyszły. Jeśli nałożysz grubą warstwę pasty otrzymasz duże, szerokie spękania, jeśli cienką warstwę otrzymasz malutkie, ciasne spękania. Jeden preparat, a wiele możliwości.

jak-zrobic-jajko-z-przekladka

Krok 5 – Blendowanie kolorów

Dokładnie tak samo postępuję jak z przekładką z żelem maskującym, nakładam na górze intensywnie niebieski, a na dole zielony to znaczy, że na środku kolory delikatnie się łączą i są wyblakłe.

Krok 6 – Kompozycja przestrzenna

Na tej przekładce przyklejam róże, a następnie zajączka i drewnianą beczkę plus serduszko, następnie wszystko jest przyklejone na kosteczkach 3D, aby uzyskać przestrzenność.

Krok 7 – Złożenie całości

Na brzegi przekładki nakładam heavy body gel i wkładam do jajka. Zamykam jajko, a w około jajka naklejam taśmę dwustronną i beżową wstążkę. Robię 2 kokardki przyklejam po jednej na każdą stronę.

Zobacz film krok po kroku

Share:

Daria Pieczonka