Jak zrobić romantyczne, kobiece pudełko ?

jak-zrobic-pudelko

Jak zrobić romantyczne, kobiece pudełko z kolekcji passion. Pudełko będzie piękną ozdobą damskiej toaletki. Schowamy w nim nasze skarby.

Zainspirował mnie do jego stworzenia przepiękny papier ryżowy Stamperii. Taniec jest moim hobby, więc stworzenie tego pudełka połączyło moje pasje i dało mi wiele radości. Do tego dodałam romantyczne róże, które uwielbia chyba każda z nas..

jak zrobić romantyczne kobiece pudełko

Lista preparatów:

Jak zrobić romantyczne, kobiece pudełko krok po kroku

Krok 1

Pudełko oraz kwadratowy dekor pomalowałam dwukrotnie białą farbą akrylową. Całość lekko wyszlifowałam. Przykleiłam na pudełko i dekor papier ryżowy. Zabezpieczyłam go lakierem wodnym matowym kilkukrotnie, lekko szlifując między warstwami lakieru.

jak zrobić romantyczne, kobiece pudełko

Krok 2

Środek pudełka, który nie ozdobiłam papierami,  pomalowałam farbą kredową vintage beż. Także polakierowałam. Pofarbowałam kawałek koronki farbą kredową country zielony. W kubeczku farbę rozcieńczyłam  wodą i zanurzyłam w niej koronkę. Gdy koronka wyschła, przykleiłam ją do pudełka klejem na gorąco lekko marszcząc. Wewnątrz pudełka także przykleiłam kawałek koronki, ale już bez marszczenia.

Krok 3

Zrobiłam wyciski z foremek z masy lekkiej – róże i sznureczki i ułożyłam z nich kompozycje. Przykleiłam ją do pudełka klejem szybkoschnącym.
Pomalowałam wyciski, kiedy już wyschły. Sznureczki jednym kolorem. Róże I liście cieniowałam wieloma kolorami farb kredowych, które są podane w opisie produktów. Polakierowałam wszystko lakierem wodnym matowy. Pomalowałam nóżki i gałkę farbą kredową country zielony, po czym je polakierowałam lakierem wodnym matowym. Postarzyłam całość patyną, wcierając ją w wyciski, a potem jej nadmiar wytarłam ręcznikiem papierowym.

Mam nadzieję, że pudełeczko Wam się spodoba. Naprawdę nie jest trudne do wykonania. Zapraszam was także do oglądnięcia mojej wcześniejszej inspiracji na blogu Mydecoria RDZAWA TACA oraz do odwiedzenia mojej strony na fb lub instagramie sm_decuart.

Share:

Daria Pieczonka