Jak zrobić walentynkowe serduszka sospeso, krok po kroku?

jak-zrobic-walentynkowe-serduszka-sospeso-krok-po-kroku

Jak zrobić walentynkowe serduszka sospeso? Jak Walentynki – to serduszka. Czerwone? Niekoniecznie!!! Moją propozycją są serduszka styropianowe, z pięknymi papierami ryżowymi i motylami z folii sospeso, w której to obróbce miałam swój debiut 🙂

Jak zrobić walentynkowe serduszka sospeso

Jak zrobić walentynkowe serduszka sospeso?

Inspiracją do zrobienie moich serduszek były oczywiście zbliżające się walentynki. Ale nie chciałam zrobić standardowych, czerwonych serc, ale coś ciekawego… Postanowiłam spróbować nowości – folii do sospesso. Wybór padł na folię z motylami. Już widziałam jak przysiadają na moich serduszkach!
Dobrałam do tego odpowiedni, pasujący papier ryżowy, piękną foremkę do wycisków i mogłam zabrać się do pracy. Moje serduszka będą walentynkowym upominkiem dla przyjaciółek.

Jak zrobić walentynkowe serduszka sospeso

Wiosenny panel z kwiatami.

Stacjonarne Warsztaty w klimatycznej kawiarni w Dębicy przy ul. Świętej Jadwigi 5.

Na miejscu otrzymujesz wszystkie potrzebne preparaty i narzędzia do zrobienia projektu. Panel zabierasz ze sobą do domu.

Dodatkowo pyszna kawa i ciastko, które nie wchodzi w boczki, podczas warsztatów

Koszt warsztatów to 150zł

W razie pytań proszę pisać sklep@mydecoria.pl Jeśli jesteś zainteresowana to również wyślij wiadomość na maila.

Warsztaty to fajna opcja na wyjście do ludzi. Pogadać, pośmiać się, wypić ulubioną kawę lub herbatę, podaną w zjawiskowy sposób, zjeść pyszne ciastko. Zrobić piękną ozdobę do domu. A najważniejsze…….świetnie się bawić.

Lista potrzebnych preparatów do zrobienia serduszek sospeso:

Wszystkie użyte preparaty znajdziesz u mnie w sklepie. Dodatkowo przygotowałam ich spis, a także odnośniki do konkretnych produktów, abyś nie musiała ich szukać. Po prostu kliknij w produkt poniżej, a przeniosę Cię bezpośrednio do sklepu.

Jak zrobić walentynkowe serduszka sospeso? Krok po kroku


Jak zrobić walentynkowe serduszka sospeso

Krok 1

Bazą do mojego projektu były serca styropianowe 11 cm. Pracę rozpoczęłam od przeszlifowania serc papierem ściernym – 320 i pomalowania ich bonding primerem. Kiedy primer wysechł, serca pomalowałam białą farbą akrylową. Pozostawiłam do wyschnięcia. Ponownie przeszlifowałam.

Krok 2

Z papierów ryżowych wycięłam serca, pasujące rozmiarem do moich serduszek. Brzegów serc nie obklejałam papierem ryżowym – pozostawiłam białe. Na razie… Papier ryżowy ponadrywałam w paru miejscach, aby łatwiej było mi go nakleić na obłe serce bez zmarszczek. Przykleiłam papier klejem do decoupagu po jednej i drugiej stronie. Następnie serduszka polakierowałam.

Krok 3

Ze ślicznej foremki Primy wybrałam wzór do ozdobienia moich serduszek. Wypełniłam go masą lekką do wycisków. Wzór musiałam zrobić 12 razy, aby z jednej i drugiej strony wykończyć naklejone serca z papieru ryżowego. Wyciski przykleiłam jeszcze mokre na klej ekspress. Łatwiej mi wówczas je uformować i ładnie docisnąć równiutko do brzegów.

 

Jak zrobić walentynkowe serduszka sospeso

Krok 4

Następnie zaczęłam mieszać kolory farb, dobierając kolor do papieru ryżowego na każdym serduszku. Chciałam bowiem, aby serca były w jednej tonacji. Musiałam więc uzyskać kolor turkusowy, lekki brąz oraz miętowy. Wszystkie kolory musiały być lekko „złamane”, bardziej vintage, niż ostre. Mieszałam więc farby, tak długo, aż uzyskałam pożądany kolor.

Farbami pomalowałam wyciski oraz boki serduszek. Malując boki, do farby dodałam odrobinę proszku 3D, uzyskując fajną strukturę. Gdy farby wyschły polakierowałam brzegi serduszka lakierem wodnym matowym dwukrotnie, a środek ozdobiony papierami – lakierem błyszczącym.

Jak zrobić walentynkowe serduszka sospeso

Krok 5

Teraz przyszedł czas na mój debiut z sospesso. Zgodnie z instrukcją uszykowałam świeczkę, dłutka, gąbkę i folię. Ostrożnie i dokładnie wycięłam motyle z folii. Nad świeczką ogrzałam folię i szybko przełożyłam ją na gąbkę. Dłutkiem kulkowym naciskałam wypychając w folii kształt. Dzięki temu skrzydła mojego motylka już nie były płaskie. Czynność można powtarzać. Ogrzewać folię nad płomieniem i formować kształt. Tak długo, aż nasz motylek nabierze wyrazu. Naprawdę robiłam to pierwszy raz i uważam, że nie jest to skomplikowane. Motyle na folii kolorystycznie dobrałam do papierów ryżowych.

Krok 6

Niemniej jednak brakowało mi w tym zestawie motyla w różowym kolorze. Zrobiłam więc go z serwetki w następujący sposób:

Wycięłam motyla z serwetki. Rozwarstwiłam ją i tylko górną warstwę nakleiłam na specjalną, białą folię do sospesso. Folię posmarowałam klejem hobby, nałożyłam motyla i od góry jeszcze zasmarowałam klejem. Kiedy klej wysechł wycięłam motyla dokładnie. I postępowałam tak samo jak w przypadku gotowego wzoru. Nad świeczką motyla ogrzałam i dłutkiem uformowałam jego kształt. Ponieważ nie błyszczał tak ładnie jak te z folii polakierowałam go dwukrotnie lakierem wodnym błyszczącym i lekko postarzyłam patyną. Moje motyle były gotowe. Wróciłam więc do wykańczanie serduszek.

Krok 7

Wyciski posmarowałam patyną, a następnie jej nadmiar starłam ręcznikiem papierowym. Złotą pastą woskową nabraną na palec delikatnie, po wierzchu je przetarłam. Nadało to moim serduszkom takiej elegancji w stylu vintagę.

Jak zrobić walentynkowe serduszka sospeso


Krok 8

Z metalowych zakończeń, kółeczek i szpileczek zrobiłam zaczepy do moich serduszek, po prostu wciskając je w styropian. Teraz będzie można serduszka powiesić. 
Na koniec klejem na gorąco przykleiłam moje motylki do serduszek. I gotowe!


Myślę, że sospesso jest warte uwagi. Dzięki prostemu zabiegowi uzyskujemy fajny, trójwymiarowy efekt. Ja jeszcze kiedyś do niego wrócę 🙂 Bardzo mnie intrygują kwiaty….

Zapraszam także do mojego wcześniejszego projektu na blogu: Kalendarz dla Artystki.

Miło mi będzie także gościć Was na moim FB i Instagramie 

Jak zrobić pudełko z poinsecją? Decoupage krok po kroku
Share:

Daria Pieczonka