Oryginalny pomysł na prezent z okazji Dnia Mamy

oryginalny-pomysl-na-prezent

Oryginalny pomysł na prezent z okazji Dnia Mamy

Dzień mamy to dosyć szczególna okazja. Jeżeli zastanawiasz się jak obdarować swoją mamę w sposób niecodzienny to dobrze trafiłaś. Świetny pomysł na ręcznie ozdabianą, drewnianą zawieszkę serce. Nauczysz się jak robić transfer grafiki za pomocą medium.

Krótkie wyjaśnienie. Transfer grafiki to nic innego jak przeniesienie wydrukowanego napisu, zdjęcia lub grafiki na preferowana powierzchnię. Ważne, aby użyć drukarki laserowej. Tusz ze zwykłej drukarki rozmaże się pod wpływem wody. Jeżeli chcesz przenieś napis to koniecznie pamiętaj, aby taka grafika była przygotowana w odbiciu lustrzanym.

Są różne sposoby na transfery, ale dzisiaj krok po kroku wyjaśnię jak go przenieść za pomocą odpowiedniego preparatu czyli medium do transferów.

Lista rzeczy, które potrzebujesz:

 1. Zawieszka drewniana w kształcie serduszka.
 2. Biała lub kremowa farba.
 3. Medium do transferu.
 4. Wydrukowany transfer (zachęcam do pobrania moich darmowych transferów).
 5. Nożyczki
 6. Szpatułka do nakładania pasty.
 7. Miseczka z wodą i gąbką.
 8. Pędzel do malowania.
 9. Papier ścierny (gramatura 240 lub 320).
 10. Lakier matowy lub błyszczący.
 11. Dodatkowo możesz użyć szablonu, guzików, sklejek drewnianych, wstążek, generalnie, co wyobraźnia Ci podpowie.

 

Krok pierwszy:

Wymaluj serduszko wybranym kolorem, następnie przetrzyj papierem ściernym, jeżeli potrzeba pokryj zawieszkę drugą warstwą farby.

 

Krok drugi:

Pobierz moje transfery.

[convertkit form=5016666]

Wydrukuj. Wybierz, który użyjesz na zawieszkę, następnie wytnij go. Tak przygotowany wzór połóż awersem do przodu na koszulce do dokumentów. Nałóż pędzlem medium na motyw oraz na serduszko. Przyłóż koszulkę ze wzorem na wybrane miejsce na serduszku, dociśnij. Spróbuj wygładzić powierzchnię, aby pozbyć się nadmiaru kleju oraz bąbelek powietrza. Delikatnie zdejmij koszulkę. Poczekaj, aż wszystko dokładnie wyschnie, pozostaw na około 8 godzin – zalecenie producenta. Ja czekałam ok 2,5h.

 

 

Krok trzeci:

Jeżeli masz pewność, że transfer jest suchy możesz przystąpić do rolowania. Moczysz gąbeczkę w wodzie, następnie zwilżasz tą gąbeczką transfer. Transfer jest gotowy do rolowania wtedy, gdy wzór prześwituje przez mokry papier.

Wyobraź sobie, że chcesz usunąć etykietę ze słoika, to mniej więcej ten sam proces. Delikatnie pocieraj palcem pozbywając się mokrego papieru. Uważaj, aby nie uszkodzić motywu. Pozostaw do wyschnięcia. Następnie powtórz krok przynajmniej 2 razy. Następnie lakieruję kilkadziesiąt razy aby wtopić delikatną błonkę, ale Ty nie musisz, jeśli nie chcesz 🙂

 

 

Krok czwarty:

Za pomocą szablonów można wyczarować cuda. Przyklej szablon do powierzchni klejem tymczasowym, równie dobrze sprawdza się taśma malarska. Wypełnił dziury pastą do szablonów lub zwykłą farbą (pamiętaj, aby farba była gęsta i w małej ilości, inaczej podcieknie pod szablon). Zdejmij delikatnie szablon i umyj go pod ciepłą wodą.

 

Krok piąty:

Teraz czas na ozdabianie :). Wybór pozostawiam Tobie. Możliwości jest tysiące. Ja skorzystałam z białych guzików z różami. Dodałam również satynową wstążkę. I tak o to prezentuje się efekt końcowy. Oryginalny pomysł na prezent z okazji Dnia Mamy przy użyciu transferu.

 

 

Taką zawieszkę można zrobić wspólnie z dzieckiem. Gwarantowana świetna zabawa 🙂

 

Czy najlepsze upominki to te ręcznie robione ?

 

A Ty masz już oryginalny pomysł na prezent z okazji Dnia Mamy?

 

Jeżeli wypróbujesz tutorial, koniecznie pokaż zdjęcia na FB lub Instagramie oznaczając mnie @mydecoria.

Daria Pieczonka