ZAANGAŻOWANA społeczność na Facebooku? Dlaczego nie! Polecajki kwietnia #1

polecajki-kwietnia-1

Od dzisiaj rusza cykl polecajkowy. Każdego ostatniego dnia miesiąca będę się z Tobą dzieliła rzeczami, które mnie urzekły.

W tym miesiącu przygotowałam dla Ciebie 4 kategorie, które wpłynęły znacząco na moje samopoczucie

 

Kategoria Blog: 

www.paniswojegoczasu.pl Ola Budzyńska – taka sama kobieta jak Ty czy ja. Robi głupie miny, czasem bez wstydu się myli, tańczy i śpiewa, a do tego ma fantastyczną wiedzę jak zarządzać sobą w czasie. Strona zasadniczo o organizacji. Koniecznie zajrzyj na zakładkę podcast.

Znajdziesz tam inspirujący podcast o budowaniu ZAANGAŻOWANEJ społeczności na facebooku.  Ola prowadzi również webinary, z których warto skorzystać, bo babka wie co gada! 

 

Kategoria Książka:

Będę monotematyczna. Nawiązując do poprzedniej kategorii. PSC może się również pochwalić książką „Jak zostać Panią Swojego Czasu zarządzanie czasem dla kobiet”. Miałam okazję kupić w przedsprzedaży pakiet. Książkę tradycyjną, którą czyta moja mama. E-book, który otrzymałam błyskawicznie i z podobną prędkością przeczytałam oraz notatki wizualne. 

Zmiana zaczyna się w Twojej głowie.

Książka wylewa na Ciebie kubeł zimnej wody. To nie jest książka, gdzie poznasz złotą zasadę na zarządzanie czasem, pasującą dla każdego. Ola raz po raz obala wszech obecne mity. Mity, które mocno wlazły w nasz krwiobieg. Okazuje się, że to zwykły bullshit, wpajany od najmłodszych lat.

Jestem ogromną fanką Brian’a Tracy, a Pani Swojego Czasu podważa jego idee! Co ?! Mojego Brian’a…, ale wiesz co, ma kobita rację..! 

Naprawdę rozumiem, że nasza podświadomość jest ważna i potrafi czynić cuda, ale nie da się ukryć, że od samego faktu zapisania sobie: „Ważę 60 kg” – nic się nie zmieni.

Kupując książkę wpierasz organizację charytatywną SOS wioski dziecięce. Ola zdecydowała się oddawać 2 zł z każdej sprzedanej książki.

Kategoria Serial:

Belfer polski serial kryminalny. 

Wszystko rozpoczyna się w miasteczku Dobrowice, gdzie uczniowie tamtejszego liceum odnajdują zwłoki swojej koleżanki z klasy. W tym samym czasie pojawia się nasz główny bohater Paweł Zawadzki (Maciej Sthur) – nauczyciel języka polskiego, który jest równie tajemniczy jak śmierć uczennicy. Każdy odcinek utrzymany w mrocznym klimacie, pozwalający na snucie domysłów. Kilka wątków pobocznych subtelnie ze sobą połączonych. Reżyserem jest Łukasz Palkowski dobrze znany po sukcesie filmu „Bogowie”. 

Obejrzałam na jednym bezdechu. Z utęsknieniem czekam na kolejny sezon.

 

Kategoria Rzecz:

W tym miesiącu zakupiłam jedno z głównych narzędzi do pracy. Laptop 2 w 1 Lenovo YOGA 510 14″. Urządzenie można używać jako zwykły laptop, tablet z dużym dotykowym ekranem, namiot do oglądania filmów w łóżku lub pisania postów tak jak ja robię to teraz ?. Yoga jest lekka i stosunkowo niewielka, co wyróżnia ją na tle innych modelów. Zapewnia pracę bez ładowania na około 7-8 godzin.  Z takim laptopem podróżowanie to przyjemność. Ekran Full HD mnie onieśmiela. Naturalnie odzwierciedla kolory, jasny i wyraźny. Wybrałam procesor Intel® Core™ i7-6500U. No cóż jestem oczarowana i stwierdzam, że zakup tego modelu to strzał w 10.

 

Nie ma co się czarować to są moje kwietniowe perełki. Z przyjemnością się z nimi dzielę, bo warto pokazywać fantastyczne dzieła innych ludzi. Gorąco Cię zachęcam do wypróbowania choć kilku z nich ?. 

Daria Pieczonka