Pomysły na prezent do łazienki. Z mojej pracowni

pomysly-na-prezent-do-lazienki

Jak zwykle w serii „Z mojej pracowni” pojawiają się dwie propozycje na pudełka. Tym razem wybrałam dość nietypowe rozwiązanie, bo oprócz pudełek w skład wchodzą również akcesoria łazienkowe. Oba przedmioty utrzymane w pastelowej kolorystyce z przegródkami.

 

Przygotowałam dwa pomysły na wykorzystanie drewnianych pudełek.

 

Pudełko z myszkami.

Różowe pudełko z dekupażowanym wieczkiem z zewnętrznej i wewnętrznej strony. Myszka trzymająca stokrotkę, a na wieczku myszka wąchająca stokrotkę. Do pomalowania całego pudełka użyłam farby mlecznej FolkArt. Do czterech przegródek włożyłam białą bibułę, a następnie 4 bomby do kąpieli o zapachu kwiatowym. Obwiązałam pudełko różową tasiemką omijając wieczko, dodałam papierową, kremową różyczkę. Taki podarunek zadowoli małą pięknisię 🙂

 

Pudełko kwiatowe.

Niebieskie pudełko również ozdobione przy pomocy metody decoupage. Kwiatowy motyw zdobi wieczko, a w środku znajduje się okrągła, drewniana sklejka ze sklepu wycinanka.net z żonkilem. Skusiłam się na farbę z firmy DecoArt z kredowym wykończeniem, z serii Americana Decor. Uzupełniłam pudełko białymi ręczniczkami do twarzy. Podobnie jak w poprzedniej propozycji ozdobiłam tasiemką i papierową różyczką. Ten pomysł myślę, że przypadnie do gustu nastolatce jak i dorosłej kobiecie.

 

 

Zdjęcia ukazują tylko wypełnienie pudełek, ponieważ głównie zależy mi na pokazaniu pomysłu na włożeniu czegoś do środka.

Jeżeli szukasz inspiracji na prezent to możesz też sama zrobić kule do kąpieli albo uszyć ręczniki, aby w pełni cieszyć się rękodziełem.

Jeżeli starasz się sprzedawać swoje prace czasem warto zasugerować kupującemu jak mógłby wykorzystać pudełko. Uważam, że to fajna alternatywa na już gotowy prezent. Pozostaje tylko wręczyć prezent.

Handmade wraca do łask. Duża część społeczeństwa sięga w dzisiejszych czasach po unikatowe przedmioty ręcznie wykonane. Chińszczyzna zalewa nas zewsząd, która jest powielana do niewyobrażalnych rozmiarów.

Pamiętam, że zawsze podziwiałam rękodzielników. Jeszcze przed rozpoczęciem przygody z handmade fascynowała mnie precyzja oraz kreatywność stworzonych przedmiotów.

Często kupując handmade kupujesz również uczucia włożone w wyprodukowanie czegoś niepowtarzalnego.

Napisz w komentarzu co myślisz o rękodziele i czy kupujesz przedmioty ręcznie robione.

 

 

 

 

Share:

Daria Pieczonka