Szkatułka w stylu vintage

szkatulka-w-stylu-vintage

Szkatułka w stylu vintage to propozycja od Kasi z mydecoria Design Team. Pudełko jest kwiatowe w kolorze sepia z wyciskami i dziewczynką w centrum. Okazuję się, że papier ryżowy z serii Lady Vagabond bardzo przypadł do gustu dziewczynom z DT 🙂

Potrzebne produkty:

Szkatułka w stylu vintage krok po kroku:

Krok 1

Pudełko  dokładnie przetarłam papierem ściernym oraz usunęłam zapięcie. Zewnętrzne części pudełka oraz wewnętrzne krawędzie pomalowałam primerem i zostawiłam do wyschnięcia. Części pokryte primerem pomalowałam białą farbą kredową, a wnętrze i przegródki- mocno rozcieńczoną farbą w kolorze vintage brązowy.

Krok 2

Na środku wieczka nakleiłam papier ryżowy z dziewczynką. Papierem w kwiaty okleiłam natomiast dolną zewnętrzną część pudełka oraz wnętrze (patrz zdjęcie). Używając foremki i masy superlekkiej, wykonałam wycisk, z którego utworzyłam ramkę. Zostawiłam do wyschnięcia. Farbami kredowymi domalowałam tło na wieczku. Całe pudełko zabezpieczyłam kilkoma warstwami lakieru matowego, szlifując co 2 warstwy.

szkatułka w stylu vintage

Krok 3

Ramkę pomalowałam farbą kredową w kolorze kremowy biały, a następnie przykleiłam do pudełka. Ramkę oraz krawędzie pudełka postarzyłam, używając pasty umbra.  Na koniec dokleiłam postarzaną kokardę. Daria pokazuje jak zrobić podobną.

szkatułka w stylu vintage

Szkatułka w stylu vintage

Inspiracja od Kasi to śliczne, romantyczne i kobiece pudełko na herbatę lub inne babski drobiazgi. Myślę, że biżuteria miałaby cudny domek. Kasię można znaleźć na Facebooku.

Share:

Daria Pieczonka