Tu i Teraz ☼ Czerwiec 2018

tu-i-teraz-%e2%98%bc-czerwiec-2018

Najprawdopodobniej każdy post z tej serii rozpoczynam w ten sam sposób. Z drugiej strony skoro coś się sprawdza to, po co to zmieniać ?

Uwielbiam tę serię, zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Uważam, że każdym powinien ją stosować. Niekoniecznie publicznie, ale prywatnie na kartce. Początki zdań skłaniają mnie do zatrzymania się na moment w pędzącym świecie. Zmuszają do zastanowienia się czy żyję w zgodzie ze swoimi przekonaniami. Uwydatniają jak wiele już mam, a w tym samym czasie, jak wiele do zrobienia.

 

Tu i Teraz ☼ czerwiec 2018

 

Czuję się szczęśliwa! W końcu mam więcej czasu na tworzenie. Pół etatu sprawdza się wyśmienicie. Czuję, że to był bardzo dobry krok, który otworzył nowe możliwości.

Chciałabym zacząć sprzedawać kurs końcem września lub początkiem października. Mimo, że mam mnóstwo zamówień na kartki okolicznościowe i pudełka to muszę (nic nie muszę, ale to lepiej brzmi) zrealizować swój tegoroczny cel jakim jest stworzenie i sprzedaż kursu online o podstawach decoupage.

 

1 czerwca – 6 lat temu mój mąż mi się oświadczył. To dosyć zabawna historia, ponieważ na następny dzień otwieraliśmy sklep odzieżowy. Pracowaliśmy do późna, aby wszystko przygotować na otwarcie sklepu. Przyjechaliśmy do domu moich rodziców (bo tam wtedy mieszkałam), a Piotrek stwierdził, że nie zostaje na noc tyko wraca do siebie. Wzięłam prysznic i położyłam się do łóżka. Gdy już spałam zadzwonił do mnie telefon, nie wiedziałam czy to sen czy jawa. Odebrałam, nawet nie pamiętam, co powiedziałam. Za jakiś czas znowu telefon i znowu odebrałam usłyszałam głos Piotrka (nie wiem, co mówił) odpowiedziałam, żeby dał mi spokój, bo śpię. Zadzwonił 3 raz, chciał, abym otworzyła drzwi, nieprzytomna i w piżamie w misie zeszłam na dół. Nie było go przy drzwiach, otworzyłam szerzej i zobaczyłam na środku podwórka Piotrka z pięknym bukietem czerwonych róż. A na niebie lampiony szczęścia 🙂 ( pomijam, że nie wolno tego robić w mieście i do tego było wietrznie.., a jeden z lampionów zawiesił się na liniach elektroenergetycznych ?) tak czy siak w między czasie otrzymałam pierścionek, który sama wybrałam sobie wczesniej w sklepie ?? Było najpiękniej 🙂 z dużą ilością śmiechu ? A u Ciebie jak to wyglądało ? A może jesteś jeszcze przed 🙂 #zaręczyny #ważnadata #ślub #kartkaślubna #kartkaweselna #paramłoda

Post udostępniony przez Daria Pieczonka (@mydecoria)

„Świat, który Cię otacza, to odbicie świata, który nosisz w sobie”

Brian Tracy

 

Pracuję nad kursem. Razem z mężem umawiamy się na konkretną datę, w której oboje jesteśmy dostępni i filmujemy. Robimy to razem, ponieważ Piotrek ciągle kontroluje czy wszystko, co pokazuje mieści się w kadrze.

Jestem wdzięczna za to, że posuwam się do przodu. To, co teraz mam, osiągnęłam – to suma wszystkich podjętych decyzji w przeszłości. Jestem wdzięczna, że podejmuję je dobrze.

Uczę się nowej rzeczywistości. Niepełny wymiar godzinowy to dla mnie nowość. Próbuję odnaleźć złoty środek, tak aby najefektywniej wykorzystać „wolny” czas.

 

 

Oglądam drugi sezon „Opowieść podręcznej” – mam wrażenie, że akcja toczy się wolniej niż w pierwszym. Niby dużo wątków, ale szybko się kończą. Nie zmienia to fakt, iż jest majstersztykiem w swoim rodzaju.

Słucham wywiadów prowadzonych przez Łukasza Jakóbiaka. Najbardziej otwierający oczy i wzruszający jest wywiad z Katarzyną Pawluś autorką książki „Jedna na milion” – obejrzy TUTAJ, lekarstwem są rozmowy z Robertem Rutkowskim – psychoterapeutą – obejrzyj TUTAJ.

 

„Jakość naszego życia sprowadza się do jakości naszych związków z innymi ludźmi”

Tony Robins

 

Kartka z okazji urodzin Emilki 🙂 Na początku mojej pracy z rękodziełem zastanawiałam się czy zaspokoje wymagania klientów. Czy im się spodoba, czy będzie w ich guście i nie mówię tutaj o personalizowanych projektach. Tylko o targach rekodzielniczych. Robiłam wszystkie kształty i kolory, bo przecież każdy ma inny gust, ale teraz wiem, że to droga donikąd, nie da się zaspokoić wszystkich. Trzeba wybrać swój styl i w ten sposób tworzyć. A klienci to zauważą! Teraz tworzę rękodzieło, które w 100% jest w moim guście, które z chęcią bym kupiła. Jeśli określisz swój styl znajdziesz grono ludzi, którzy będą Twoimi klientami. A jeśli wrócą (czego bardzo Ci życzę) to wciąż znajdą coś dla siebie, przecież skoro kupili raz to znaczy, że mają podobny gust. Odnalazłaś już swój styl ? #scrapbooking #rekodzieło #handmade #kartkaurodzinowa #biznesonline #bizneshandmade #diy #klienci #rozkrecamy #praca #swojstyl

Post udostępniony przez Daria Pieczonka (@mydecoria)


Czytam książkę biznesową „Gotowi na start” Pat Flynn. Odpowie na pytania: Czy twój pomysł na biznes ma sens? Czy odniesiesz sukces w wybranej branży, czy tylko stracisz czas i pieniądze? Czy to dobry pomysł dla ciebie? – Pozycja obowiązkowa dla osób, które planują otworzyć swój biznes.

 

Czekam na hmm, nie czekam – DZIAŁAM!

 

Share:

Daria Pieczonka