Warto przeczytać o marketingu i oszczędzaniu. Polecajki maja #2

warto-przeczytac

Yeay już mamy czerwiec czyli czas na Polecajki majowe :). Maj upłynął mi dość intensywnie zważając na to, iż wybieram się na dwu tygodniowe wakacje do Polski. Sporo rzeczy trzeba było zaplanować i przygotować. Planowanie planowaniem, ale czas na przyjemności też się znalazł.

W tym miesiącu zestawienie będzie trochę o promowaniu siebie w internecie, o oszczędzaniu – warto przeczytać. Polecę Ci interesujący film oraz przeniosę Cię do innego świata, za pomocą muzyki.

 

Kategoria Blog

Strona Sprawny Marketing mega wielka kopalnia potrzebnej wiedzy do promowania siebie w internecie. Znajdziesz tam niezbędne informacje na temat marketingu z Facebook, Instagram, Snapchat, Twitter, LinkedIn. To nie wszystko. Można poczytać o Google ADwords, Google Analytisc, SEO pozycjonowanie i wiele innych.

Jeżeli masz dość czytania, pooglądaj webinary. Zapisz się na szkolenie. Mnóstwo ciekawych opcji do przyswajania wiedzy.

 

finansowy-ninja

Kategoria Książka

Finansowy Ninja – Michał Szafrański. Książkę zakupiłam w kwietniu, ale nie zdążyłam jej przeczytać. Dlatego poradnik znajduje się w polecjkach majowych. Autor często odwołuje do artykułów na blogu oraz jest wiele bonusów, które są bardzo przydatne. Posiadam również ilustrowany e-book. Interesujące mnie kartki wiszą na lodówce.

To taka moja biblia finansów, którą warto przeczytać. Każdy może po nią sięgnąć. Ktoś kto ma problemy finansowe i ten kto ich nie ma. Będzie idealna dla kogoś kto już wie jak oszczędzać i zbudował swoją poduszkę finansową, ale dla kogoś kto jest laikiem również.

Korzystam z budżetu domowego – wcześniej nie miałam o tym pojęcia. Wiem na co wydaję pieniądze. Zaczęłam myśleć o emeryturze. Zaprzyjaźniłam się z finansami. Umiem obsługiwać kalkulator finansowy. Oszczędzam więcej. Rozsądniej wydaję pieniądze.

Zajrzyj na blog Michała, posłuchaj fantastycznych podcastów, przeczytaj książkę! Oczywiście jeśli chcesz zmienić swój sposób myślenia na temat pieniążków 🙂 Jeśli nie, olej 🙂

 

Kategoria Film:

Koneser reżysera Giuseppe Tornatore w roli głównej Geoffrey Rush jako Virgill Oldman. Bardziej melodramat niż kryminał. Film nie jest najnowszy i jest duża szansa, że już widziałaś. Poleciła mi go koleżanka z pracy.

Koneser to film opowiadający o zimnym i niedostępnym właścicielu domu aukcyjnego. Oldman dostaje dziwny telefon od kobiety z prośbą o wycenienie jej spadku po zmarłych rodzicach. Klientka Claire Ibbetson za wszelką cenę usiłuje nie dopuścić do spotkania. Wodzi za nos. Na Twoich oczach dochodzi do cudownego rozkwitu miłości, która nie powinna istnieć.

W przepięknej antycznej atmosferze, pośród obrazów i rzeźb rodzi się tajemnica, o której nie masz pojęcia.  Koneser subtelnie manipuluje.  Wprowadza Cię w stan uśpienia. Niby coś przeczuwasz, ale nie do końca jesteś pewna zakończenia.

 

warto-przeczytac-yiurma

Kategoria muzyka:

Lubisz grę na fortepianie ? Ja uwielbiam, kiedyś chciałabym się nauczyć grać. Nie teraz, ale na pewno kiedyś to zrobię 🙂 Znajomy polecił mi pianistę i kompozytora Yiruma. Najpiękniejszy utwór to River Folows in You. Nie będę się rozpisywać po prostu posłuchaj 🙂

 

I tym muzycznym akcentem zakończę dzisiejszy wpis. Paaaa 🙂

 

 

 

 

Daria Pieczonka