Zrób to tu i teraz! Polecajki październikowe #6

zrob-to-tu-i-teraz

Październik darzę ogromnym sentymentem, ponieważ w tym miesiącu obchodzę urodziny. Kto nie lubi miesiąca, w którym się urodził ?

Nie mogę Ci polecić filmów, piosenek czy innej przyjemnej rozrywki, ponieważ październik był intensywnym miesiącem, ale podzielę się z Tobą moją radą, którą wprowadziłam w życie jakiś czas temu, z radą dzięki, której jestem tu gdzie jestem:

„Zrób to tu i teraz!”

 

Kategoria Rozwój Marki Osobistej

W październiku miało miejsce Darmowe Wyzwanie DIY, które okazało się strzałem w dziesiątkę. Zapisało się na nie 852 osoby, w dużej mierze kobiety. Całe wydarzenie zostało przyjęte bardzo ciepło. Uczestniczki czynnie brały udział w wyzwaniu.

Wspominam o tym w polecajkach, ponieważ chciałabym, abyś uwierzyła w siebie i jeżeli zastanawiasz się nad rozpoczęciem czegokolwiek, to mam dla Ciebie radę. Zrób to natychmiast, po prostu zacznij działać. Zrób to tu i teraz, z tym co posiadasz. Z wiedzą i zasobami materialnymi jakie masz.

Wiesz dlaczego? Ponieważ nigdy nie będziesz miała wystarczająco informacji, pieniędzy, sprzętu i innych rzeczy, których potrzebujesz.

Gdybym nie podążała za tą radą pewnie dalej nie miałabym żadnego wyzwania, bo przecież mogłabym zrobić filmiki, a nie „tylko” zdjęcia, mogłabym zainwestować w lepszy obiektyw, nauczyć się więcej, zrobić bardziej, ładniej, lepiej, szybciej, intensywniej, itd. Ale stworzyłam takie wyzwanie, na które miałam w tym momencie możliwości.

I dobrze, bo jestem już po dwóch wyzwaniach z jakimś doświadczeniem i zdaniem na ten temat. Z listą mailową, fankami na FB i  czytelniczkami na blogu powiększonymi o cudowne kreatywne duszyczki, które są równie zakręcone na punkcie DIY jak ja 🙂

Polecam Ci abyś rozpoczęła to co chodzi Ci po głowie od dawna, ale dalej czekasz na sprzyjający wiatr.

Zrób to teraz odpowiednia chwila nigdy nie nadejdzie!

 

wlochy

Kategoria Rozwój

W tym miesiącu zrobiłam Test Gallupa, który ma za zadanie pokazanie talentów drzemiących w Twojej osobowości, charakterze. Idąc dalej tym tropem okazuje się, że znacznie lepiej jest doszlifowywać już posiadane dobrze rozwinięte cechy zamiast skupiać się i niwelować swoje niedociągnięcia.

Test kosztuje 19 dolarów i jest w języku polskim, natomiast opisy tylko w języku angielskim. Dominik z bloga http://nearperfectperformance.com/pl/ tworzy wywiady w formie podcastów z ludźmi, którzy posiadają dane talenty w swoich top 5 z 34 dostępnych talentów. Po zapisaniu się na listę mailową u Dominika otrzymasz polskie krótkie opracowania talentów.

Moimi 5 talentami są Wizjoner, Odpowiedzialność, Poważanie, Ukierunkowanie i Wiara w siebie.

Uważam, że poznanie samego siebie jest kluczowe w osiągnięciu szeroko pojętego sukcesu.

 

mediolan

 

Kategoria Wycieczka

11 października obchodziłam swoje 27 urodziny. Mąż zabrał mnie na 3 dni do Mediolanu. Wycieczka intensywna i szybka, razem stwierdziliśmy, że jeżeli będziemy lecieć samolotem na wakacje to muszą one trwać dłużej niż 5 dni. Podróż męcząca, ale warto było skosztować włoskiej kawy we Włoszech z widokiem na olśniewającą, gotycką Katedrę Narodzin św. Marii w Mediolanie (Duomo St. Maria Nascente di Milano). To była moja pierwsza wizyta w tym kraju i muszę przyznać, że piłam tam najlepsze włoskie czerwone wino. Dla jednego łyczka tego trunku warto było tam się znaleźć.

 

mediolan-wlochy

 

Spotkało mnie wiele dobrego, mimo, że natłok pracy wdał się we znaki.. Tak czy siak to był niesamowity miesiąc. Myślę, że będę pamiętać tegoroczny październik z sentymentem, ze względu na wsparcie uczestniczek wyzwania oraz niecodzienny prezent urodzinowy.

Pamiętaj zrób to tu i teraz !

 

Share:

Daria Pieczonka