Jak zrobić świąteczny wianek na drzwi? Krok po kroku

wianek

Jak zrobić świąteczny wianek na drzwi? Uwielbiam robić wianki. Mam je na każdą okazję, po parę sztuk. I na Wielkanoc i na jesień i kwiatowy na lato i z suszonych hortensji i z bombek i nie wiem jeszcze ile… Wieniec świąteczny na drzwi musiał więc powstać koniecznie jako zimowa inspiracja dla Was 😉

Jak zrobić świąteczny wianek na drzwi

Jak zrobić wianek na drzwi?

Postawiłam na wianek naturalny, z gałązkami jodłowymi i szyszkami. U Darii jest wiele ślicznych gałązek, które dodały uroku mojemu wiankowi i ślicznie go urozmaiciły. Dodałam także dzwonki, które ozdobiłam bardziej mixmediowo niż decoupagowo, gdyż wianek będzie wisiał na zewnątrz i troszkę się obawiałam, czy warunki atmosferyczne by ich nie zniszczyły.
Ale od początku.

Jak zrobić świąteczny wianek na drzwi

Lista potrzebnych preparatów do zrobienia wianka świątecznego:

Wszystkie użyte preparaty znajdziesz u mnie w sklepie. Dodatkowo przygotowałam ich spis, a także odnośniki do konkretnych produktów, abyś nie musiała ich szukać. Po prostu kliknij w produkt poniżej, a przeniosę Cię bezpośrednio do sklepu.

Jak zrobić świąteczny wianek na drzwi? krok po kroku


Jak zrobić świąteczny wianek na drzwi

Krok 1

Bazą na mój wianek była oponka styropianowa i gałązki jodłowe. Gałązki porozcinałam na małe części. Brałam po 5,6 gałązek i drucikiem florystycznym przywiązywałam je dookoła oponki. Kawałek po kawałku, aż zapełniłam całe styropianowe koło.

Krok 2

Następnie klejem na gorąco przyczepiłam do wianka sztuczne gałązki. Starałam się je rozmieścić ładnie, symetrycznie na całym kole. Wkleiłam także szyszki naturalne, nazbierane na spacerze i białe kuleczki styropianowe, które kiedyś kupiłam do jakiejś dekoracji. Szyszki przyniesione z lasu wcześniej myję dokładnie i kładę na kaloryfer, aby się ładnie pootwierały.

Krok 3

Dodatkową ozdobą mojego wianka będą dzwonki. Małe i duże. Duże, styropianowe wyszlifowałam papierem ściernym i nakleiłam na nie sznurek jutowy. Chciałam, aby dzwonki imitowały dzwonki metalowe, a w tych metalowych są właśnie takie jakby zgrubienia, które wynikają chyba ze spawania metalu. Nie wnikam, ale wygląda to fajnie 😉 Pomalowałam wszystko czarnym primerem.

 

Krok 4

Następnie na heavy body gel nałożyłam na dzwonki mikrokulki, kulki i proszek 3d, aby nadać im ciekawą strukturę. Kleju smarowałam dość obficie, tak by posypane dodatki dobrze się przykleiły. Kiedy wszystko dobrze wyschło, pomalowałam dzwonki jeszcze raz czarnym primerem.

Krok 5

Teraz czas na serce dzwonu! Ze starych, niepotrzebnych kolczyków wzięłam kulki i kawałeczki łańcuszka. Przyczepiłam je do siebie wraz z drucikiem. Przewierciłam dziurkę w dzwonku i na klej na gorąco przytwierdziłam łańcuszek z kulką i drucikiem. Dołożyłam zawieszkę i otoczyłam ją kawałkiem sznureczka zrobionego z masy lekkiej z foremki. Pomalowałam to także czarnym primerem.

Krok 6

Srebrną metaliczną farbę nałożyłam na talerzyk. Pędzlem gąbkowym tapowałam farbą dzwonek. Farby nabierałam bardzo niewiele, tak, aby kolor był tylko na wierzchu, aby zostały czarne miejsca. Dzwonki następnie polakierowałam.

Jak zrobić świąteczny wianek na drzwi

Krok 7

Na sznurek przywiązałam dzwonki duże oraz po kilka maleńkich. Wszystko zawiązałam na wianku. Dołożyłam także czerwoną kokardę. Wianek gotowy!!!

Jak zrobić świąteczny wianek na drzwi


Jak zrobić świąteczny wianek na drzwi

Bardzo dziękuję za uwagę. I ponieważ to już moja ostatnia inspiracja w tym roku, życzę Wam radosnych, spokojnych, zdrowych świąt Bożego Narodzenia. Pomyślności w 2022 roku. Wspaniałych artystycznych prac i nieustającej weny twórczej.

Zapraszam także do mojego wcześniejszego projektu na blogu: Medaliony z galaxy flakes, a także do odwiedzenia mojej strony na fb lub instagramie – sm_decuart.

Jak zrobić pudełko z poinsecją? Decoupage krok po kroku
Share:

Daria Pieczonka