3 kroki na nietypową ramkę na zdjęcie DIY

3-kroki-na-nietypowa-ramke-na-zdjecie-diy

Lato już prawie za nami. Prawnie, ponieważ do oficjalnej zmiany pory roku zostało kilka dni. Kto by się przejmował, jesienią i zimą jest większa ochota na własnoręczne robótki. Zresztą kto na sali nie lubi brudnych rąk z farby? Tego kreatywnego wyżywania się!

Nie ważne, niech emocje opadną, ponieważ przygotowałam dość nietypową ramkę na zdjęcia.

3 roki na nietypową ramkę na zdjęcie DIY.

Chciałam zachować trochę wakacyjnych wspomnień, więc przyszedł mi do głowy świetny pomysł na wykorzystanie wolnego czasu.

Do wykonania ramki na zdjęcia DIY użyłam nóg od niepotrzebnego stolika. W moim przypadku ramka była już gotowym elementem. Równie dobrze można ją złożyć z desek lub z kantówek.

 

diy

 

Lista potrzebnych materiałów:

  1. Pędzel do malowania.
  2. Ciemna farba.
  3. Jasna farba.
  4. Stelaż drewniany.
  5. Zdjęcie.
  6. Klej.
  7. Ozdoby scrapbookingowe.
  8. Wstążka.
  9. Spinacze.

 

Krok pierwszy:

Wymalowałam ramkę od razu na miętowy, ponieważ stelaż był w kolorze ciemnym, więc z łatwością otrzymam styl Shabby Chic. Jeżeli Twój stelaż jest jasny, a podoba Ci się efekt końcowy mojej ramki, proponuję najpierw użyć ciemnej farby, odczekać aż wyschnie i wymalować 2 razy jaśniejszym kolorem.

 

nietypowa-ramka-na-zdjecia-diy

Krok drugi:

Następnie należy przetrzeć papierem ściernym wybrane miejsca, najlepiej zrobić to w miejscach rzeczywiście narażonych na naturalne starcia. I tak powstały klimatyczne przecierki.

 

diy

Krok trzeci:

Teraz zaczyna się zabawa. Odmierzyłam odstępy między zdjęciem a ramką i w tych miejscach obwiązałam wstążką, którą zatwierdziłam klejem. Przypięłam zdjęcie małymi drewnianymi spinaczami. Dodałam naklejkę „Hello” w lewym górnym rogu, ananas w dolnym prawym rogu, strzałki po bokach oraz papierowe kwiatki i wydrukowany napis „Barbados”. Wszystkie papierowe elementy były gotowe.

 

 

Ramkę można oczywiście wykonać w kompletnie innym klimacie, bardziej jesiennym, zimowym, ciemnym, kwiatowym. Ja postawiłam na miętowy.

 

Gotowa ramka na zdjęcia DIY zagościła w sypialni na półce z Ebay imitującej drabinę. Fajnie się komponując z jasnym wnętrzem i białymi meblami. Czasem nie potrzeba ponosić ogromnych kosztów, aby wykonać ciekawy i unikalny przedmiot pasujący to wnętrza.

 

ramka-na-zdjecia-zrob-to-sam

Jeżeli spodobał Ci się tutorial koniecznie napisz to w komentarzu 🙂

Odtworzyłaś ramkę ? Oznacz mnie na Instagramie z #mydecoria abym mogła zobaczyć Twoją pracę.

Głodna przygód? Koniecznie dołącz do grupy 🙂

Co tydzień w grupie DIY z mydecoria.pl odbywa się mini wyzwanie.

 

Share:

Daria Pieczonka