Jak zrobić romantyczną szkatułkę z baletnicą?

jak-zrobic-romantyczna-szkatulke-z-baletnica

Jak zrobić romantyczną szkatułkę z baletnicą z papierami z kolekcji Cygne Noir od Ciao Bella?

Moim niekwestionowanym numerem 1 w kategorii przedmiotów do ozdabiania są pudełka, szkatułki, skrzyneczki. Zrobiłam ich baaaardzo dużo.  Dlaczego właśnie szkatułki? Otóż dlatego, że są nie tylko dekoracyjne ale i praktyczne. W każdym domu znajdą się drobiazgi, które taka szkatułka pomoże uporządkować: biżuteria, gumki, spinki, dziewczęce skarby czy różne przydasie.

Jak zrobić romantyczną szkatułkę z baletnicą?

Szkatułka to fajny pomysł na niepowtarzalny prezent. Tak więc dziś po raz kolejny przychodzę z pomysłem na wykonanie właśnie szkatułki. Ale, po kolei….

Czego będziesz potrzebować?

Lista potrzebnych preparatów do zrobienia różanego medalionu:

Wszystkie użyte preparaty znajdziesz u mnie w sklepie. Dodatkowo przygotowałam ich spis, a także odnośniki do konkretnych produktów, abyś nie musiała ich szukać. Po prostu kliknij w produkt poniżej, a przeniosę Cię bezpośrednio do sklepu.

Jak zrobić romantyczną szkatułkę z baletnicą? Krok po kroku

Krok 1

Pracę zacząłem, jak zwykle, od przeszlifowania powierzchni skrzyneczki papierem ściernym oraz zagruntowania jej podkładem akrylowym. Podczas szlifowania szczególną uwagę poświęciłam przegródkom. Dość mocno zeszlifowałam krawędzie, tak by później po wymalowaniu i wylakierowaniu nie było problemu z umieszczeniem przegródek wewnątrz pudełka. Następnie pomalowałam wieczko -zarówno wierzch, jak i boczne krawędzie-białą farbą kredową. Gdy farba wyschła, przy pomocy kleju z werniksem przykleiłam papier ryżowy -na cały wierzch oraz przednią i boczną krawędź. Nadmiar papieru usunęłam przy pomocy papieru ściernego. Nakleiłam też paski papieru z tyłu i na wewnętrznych krawędziach wieczka. Dół pudełka pomalowałam farbą kredową w kolorze burgundowym. Po wyschnięciu wszystko dwa razy polakierowałam .

Krok 2

Aby urozmaicić wnętrze szkatułki postanowiłam wykleić je papierem do scrapbookingu z tej samej kolekcji co papier ryżowy. Wybrałam dwa najbardziej moim zdaniem pasujące arkusze, odmierzyłam potrzebną mi wielkość  i wycięłam przy pomocy trymera (można to także zrobić używając linijki i nożyka do papieru). Papier scrapowy przykleiłam używając kleju hobby i dokładnie docisnęłam i zostawiłam do porządnego wyschnięcia. 

Ponieważ nie wystarczyło mi papieru na jedną z zewnętrznych krawędzi wieczka musiałam trochę pokombinować. Na papierze z lewej strony były spękania i postanowiłam je dorobić na krawędzi. Nałożyłam podkład do spękań, a po jego wyschnięciu- cienką warstwę białej pasty pękającej. Gdy pasta wyschła i spękania się pojawiły, wtarłam w nie patynę wodną w kolorze szarym. Nadmiar patyny starłam wilgotną chusteczką. Następnie używając dwóch jasnych odcieni farb allegro delikatnie podmalowałam spękania, by kolor pasował do papieru ryżowego. Dodałam też kilka kropek w kolorze antracytowym, chlapiąc rozwodnioną farbą. Zostawiłam wszystko do wyschnięcia a następnie wielokrotnie polakierowałam. 

Krok 3

Przyszła kolej na przygotowanie dekoru. Owal ze sklejki pomalowałam czarnym gesso i wysuszyłam. Z jednego z arkuszy papieru do scrapbookingu (z kolekcji Cygne Noir), wycięłam baletnicą, w wielkości dopasowanej do  owalu, a następnie przykleiłam. Gdy klej wysechł owal kilkukrotnie polakierowałam lakierem szklącym pouring glaze. 

 

Krok 4

Kiedy pudełko było już dokładnie polakierowane dodałam na bokach wzór z szablonu. Wybrałam motyw tapetowy, podobny do tego jaki, pojawił się na papierach, których użyłam w pracy. Na szpachelkę nakładałam jednocześnie farbę kredową burgundową  i pastę glamour w kolorze antracytowym, a następnie nakładałam tę mieszankę przez szablon. 

Zostawiłam do wyschnięcia. W tzw. międzyczasie przygotowałam kilka drobiazgów. Metalowy uchwyt, łańcuszek kulkowy oraz zakończenie biżuteryjne pomalowałam podkładem i pastą glamour, tak by pasowały do całości. W zakończenie biżuteryjne wkleiłam kilka czarnych piórek, tworząc chwost. Na koniec zostało tylko przyklejenie wylakierowanego dekoru na wieczku, otoczenie go łańcuszkiem kulkowym oraz przykręcenie uchwytu i zawieszenie chwostu. 

Szkatułka gotowa ?

Jak Ci się podoba moja propozycja? Lubisz takie kolory? Koniecznie daj znać, co myślisz. 

W razie wątpliwości odnośnie szczegółów wykonania pudełka, chętnie odpowiem na Twoje pytania

Zobacz moją inną inspirację Pudełko torcik.

Zapraszam też do odwiedzenia mnie na Facebooku oraz Instagramie

Share:

Daria Pieczonka