Co to jest ten cały dekupaż? + Darmowy materiał do pobrania

co-to-jest-ten-caly-dekupaz

Sztuką Dekupaż, Découpage odmienisz zwykłą codzienność.

Nadasz jej unikatowego stylu oraz wyróżniającego charakteru. Brzmi dość finezyjnie, nie bardzo wiadomo jak to napisać, nie wspominając z czym to się je.

Jedna z wielu form rękodzielniczych.

Sam Pablo Picasso czy Georgers Braque, naklejali na podłoże kawałki papieru, wycinki z gazet lub zdjęcia. Stosowali technikę zwaną kolaż, która jest oryginalną formą découpage’u.

 

 

Decoupage, dekupaż, kolaż, technika serwetkowa.

Polegająca na przyklejaniu wyciętego motywu z papieru lub serwetki obiadowej do odpowiednio przygotowanej powierzchni, czyli zagruntowanej lub wymalowanej na jasny kolor taki jak biały lub ecru.

Następnie wymagane jest nałożenie tylu warstw lakieru, aby wtopić całkowicie motyw w powierzchnię, tak aby krawędzie nie były wyczuwalne po przejechaniu paluszkiem.

 

Można ozdabiać wszystko – drewno, szkło, plastik, tkaninę, metal, ceramikę, gips, ścianę, tekturę i wiele innych. Zależnie od wybranego materiału potrzebny jest odpowiedni preparat, np. jeśli chciałabyś przykleić serwetkę na materiał, a chcesz go prać, to musisz użyć specjalnego kleju do tkanin.

Proponuje zacząć od ozdabiania czegoś drewnianego. Drewno, ponieważ to niezwykle wdzięczny materiał, a świadomość, że jest naturalnym tworem sprawia, iż nie możesz przejść obojętnie bez oddania należnego hołdu.

W dalszej części przygotowałam dla Ciebie darmowy materiał do pobrania zawierający:

  • Listę potrzebnych materiałów,
  • Listę sprawdzonych sklepów,

[convertkit form=5015426]

 

Decoupage ciągle się rozwija i zmienia. Podstawy pozostają nienaruszone.

Natomiast dzięki różnorodności dostępnych technik mamy wiele możliwości dekoracyjnych.

 

Dekupaż jest dla każdego. Niezależnie od wieku, płci, zdolności manualnych czy artystycznych.  Sztuka, którą trzeba wypróbować.

A Ty kiedy rozpoczniesz swoją przygodę z Decoupage?

 

Daria Pieczonka