Decoupage na świeczce- Halloweenowa inspiracja

decoupage-na-swieczce

Październik, a to znaczy między innymi jesień. Dłuższe noce. Ciepłe wieczory pod kocem z herbatą i filmem. Również Halloween. Wiem, że Halloween nie jest mega popularny w Polsce, ale ze względu, iż lubię DIY to muszę mieć dynie lub/i małą tematyczną dekorację.

Przygotowałam dla Ciebie bardzo łatwy, ale efektowny pomysł na odmienienie świeczek. Taką dekorację można również stworzyć dla innych okoliczności. Świeczka z takim samym motywem jak na serwetce obiadowej umili nie jedną domową uroczystość. Goście i domownicy na pewno będą zaskoczeni.

 

Lista potrzebnych rzeczy:

  • Białe świeczki,
  • Serwetka obiadowa w halloweenowym klimacie,
  • Suszarka do włosów,
  • Cienki pędzelek,
  • Woda.

 

Krok pierwszy:

Serwetkę należy rozwarstwić. Użyjesz tylko jednej, tej z nadrukiem. Namocz pędzelek w wodzie, a następnie obrysuj niepotrzebne krawędzie motywu, potem wyrwij delikatnie.

 

decoupage-na-zelazko

 

Krok drugi:

Tak przygotowaną serwetkę przyłóż w odpowiednie miejsce na świeczce i włącz suszarkę na średnią temperaturę. Podgrzewaj miejsce gdzie jest motyw. Wosk ze świeczki pod wpływem ciepła zacznie rozpływać się, dzięki czemu serwetka ładnie wtopi się w świeczkę.

decoupage-na-świeczce

 

Krok trzeci:

Zapal świeczki, rozsiądź się wygodnie na sofie, przykryj cieplutkim kocem i delektuj się pięknym widokiem zrobionych przez Ciebie dekoracji Halloweenowych.

 

decoupage-na-swieczce

 

Wskazówka dotycząca dyni:

Dynie są najpopularniejszym symbolem Halloween.  Dlatego mam dla Ciebie wskazówkę jak w łatwy sposób wyciąć kształty w pomarańczowym warzywie.

Narysuj wybrany wzór na dyni.

Odkrój wieczko nożem i wydrąż środek łyżką, a następnie przy pomocy wiertarki wytnij dziury wedle wcześniejszego ustalonego wzoru.

To wszystko! Dynia gotowa!

 

 

 

Share:

Daria Pieczonka