Drewniany grecki domek

drewniany-grecki-domek

Drewniany grecki domek w wersji dla ptaków to inspiracja od Moniki Sikory z Desing Teamu mydecoria.

Domek jest z dużą ilością desek, faktur i wycisków. Utrzymany w niebieskościach, beżach i zieleniach. Przyjemny, kojarzący się z wakacjami projekt.

Lista użytych materiałów:

Drewniany grecki domek krok po kroku:

Krok 1

Pudełko  dokładnie przetarłam papierem ściernym. Następnie całość pokryłam bonding primerem i zostawiłam do wyschnięcia.  Kolejnym krokiem było dopasowanie papieru ryżowego do budki, użyłam tu ołówka, nożyka aby zrobić to precyzyjnie. Smarując najpierw przedmiot klejem do decoupage przyłożyłam papier,  a potem o dopasowaniu klej nałożyłam najpierw na powierzchnie przedmiotu oraz na wierzch papieru ryżowego  i zostawiłam do wyschnięcia. Całość zabezpieczam lakierem matowym.

Drewniany grecki domek

Krok  2

Z masy super lekkiej przygotowałam kształt dachu. Używając heavy body gel  pokrywam masę i powierzchnię dachu, a następnie przykładam do dachu masę dociskając. Za pomocą foremki tekturowej ze Stamperii odbijam kształt deseczek. Pozbywając się sznureczka przyklejam drugą stronę dachu w ten sam sposób.

Krok 3

Gdy masa wyschnie za pomocą watercolor pokrywam dach kolorem. Potem maluję dół budki farbą kredową niebieski navy i po wyschnięciu zabezpieczam lakierem matowym.  Następnie  przygotowuję kwiaty i ptaszki z masy super lekkiej. Po wyschnięciu maluję kwiaty za pomocą watercolor, a   ptaszki za pomocą  farb Allegro Stamperii wybierając kolory związane z sikorkami. Maluję tak długo aż efekt mnie zadowoli i będą przypominać sikorki.

Drewniany grecki domek

Krok 4

Za pomocą farby Allegro Bianko i pędzla szczecinowego bielę dach, dzięki czemu uwypukli się nam struktura desek. Robię to metodą suchego pędzla. Następnie bielę kwiaty w ten sam sposób. Gdy wszystko mam gotowe układam kompozycję. Podczas układania stwardziła, że użyję tylko dwóch ptaszków. całość przyklejam za pomocą Heavy Body Gel. Następnie farbą Allegra biele dół budki i gotowe.

Mam nadzieję, że spodoba się Wam mój projekt inspirowany greckimi wakacjami i kolorami związanymi z Grecją.  

Monika

Tutorial można obejrzeć w wersji wideo

Inspiracja od Moniki którą znajdziesz na:

Share:

Daria Pieczonka