Herbatka u Damessy #DecoCzat 23.06.2021

herbatka-u-damessy-decoczat-23-06-2021

Herbatka u Damessy to projekt w kształcie dzbanka do herbaty w dwóch częściach HDF. Cieniowany tak, aby przypominał wypukły imbryk wraz z decoupage.

#DecoCzat 23.06.2021

W każdą środę o 19:00 odbywa się spotkanie kreatywne z nowym pomysłem w formie warsztatów online. Transmisję można oglądać na Fanpage MyDecoria, w grupie Handmade z myDecoria.pl, na kanale YouTube Daria Pieczonka oraz na Instagramie mydecoria.

Atutem tego typu spotkania jest możliwość zadania pytania z uzyskaniem błyskawicznej odpowiedzi. Nawiązania nowych relacji oraz dowiedzenia się czegoś ciekawego.

Na spotkaniu udało się zrobić dzbanek na herbatę z zającem w sukience, odlewy z żywicy z płatkami do złoceń oraz spękania i shaker. A wszystko w pięknych odcieniach beżu.

herbatka u damessy

Lista użytych rzeczy:

herbatka u damessy

Herbatka u Damessy

Krok 1

Zagruntowuję obie części plakietki. Naklejam papier ryżowy na środku, tak, aby przez otwór było widać zająca. Robię szkic imbryka, uwydatniając cienie i ogólny zarys. Nakładam podkład do spękań, a po wyschnięciu pastę pękającą, którą ciągnę szpachelką w odpowiednią stronę tak, aby uwidocznić realne rysy czajnika.

herbatka u damessy

Krok 2

Robię wyciski z żywicy, do której wkładam płatki złota, pozostawiam do wyschnięcia. Dodatkowo z masy lekkiej robię 2 sznurki, które przyklejam w odpowiednie miejsca. Całość maluję różnymi odcieniami beżu.

herbatka u damessy

Krok 3

Lakieruję całość. Do okienka wkładam mikrokulki, które zamykam przeźroczystą folią. Wokoło okienka przyklejam piękne wyciski z żywicy. Całość cieniuję patyną.

herbatka u damessy

Tutorial można obejrzeć w formie nagrania

Share:

Daria Pieczonka