Jak cieniować pędzelkiem skośnym? #DecoCzat 07.10.2021

jak-cieniowac-pedzelkiem-skosnym-decoczat-07-10-2021

Jak cieniować pędzelkiem skośnym? Zimowa zawieszka z paskami i bajecznym motywem domku oraz sposób na cieniowanie pędzelkiem skośnym.

#DecoCzat 07.10.2021

Drewniana zawieszka, która bardzo mnie zaciekawiła swoim kształtem, po dwóch godzinach nabrała wyglądu niczym z zimowej krainy.

Lista preparatów:

Jak cieniować pędzelkiem skośnym? krok po kroku:

Krok 1

Gruntowanie całej powierzchni podkładem akrylowym. (Wystarczy cienka warstwa). Zostaw do wyschnięcia na 12 godzin. Następnie delikatnie przetrzyj papierem ściernym np. o gramaturze 120. Szkic pasków: Musisz zrobić to dokładnie, aby wszystko było proste. Wyznacz oś symetrii prowadząc linię przez środek zawieszki. Od tej linii zaznaczaj kolejne linie o założonej przez Ciebie szerokości. Pamiętaj, że jeżeli chcesz korzystać z taśmy malarskiej, szerokość Twoich pasków musi być taka sama jak szerokość taśmy.

Jak cieniować pędzelkiem skośnym?

Krok 2

Na drugiej części zawieszki odrysuj koło pasujące do wielkości dekoracji i pomaluj je białą farbą. Po wyschnięciu naklej wycięty okrąg z motywem z papieru ryżowego. Papier przyklej na klej do decoupage. Zostaw do wyschnięcia, a następnie zabezpiecz lakierem akrylowym matowym. Pomaluj całą zawieszkę białą farbą. Zostaw do wyschnięcia. Nałóż taśmę malarską zgodnie z wyznaczonymi liniami, które lekko prześwitują przez białą farbę. Taśmę dobrze przymocuj, aby zminimalizować ryzyko podciekania farby. Pędzlem gąbkowym nałóż warstwę farby kredowej. Ja użyłam pięknego odcieniu dżinsu. Odklej taśmę i zostaw do wyschnięcia.

Jak cieniować pędzelkiem skośnym?

Krok 3

Na koszulkę do dokumentów lub inną śliską powierzchnię nałóż odrobinę ciemnej farby, która odcieniem pasuję do Twojej pracy. Obok zrób kilka kropel wody. Czubek skośnego pędzla delikatnie namocz w farbie, a ściętą część w wodzie. Całość rozprowadź na koszulce kilka razy, aby kolor dobrze się rozprowadził. Kiedy widzisz płynne rozjaśnienie koloru na koszulce przejdź do swojej dekoracji i zacznij ją cieniować. Kiedy linia robi się przerywana powtórz wszystkie czynności wymienione wyżej. Jeżeli w którymś miejscu cieniowanie wyszło źle, nasączoną wodą gąbką zmyj farbę. Musisz jednak zrobić to od razu po nałożeniu. Kiedy farba wyschnie nie będzie można już usunąć swojego błędu.

Jak cieniować pędzelkiem skośnym?

Krok 4

Zabezpiecz pracę lakierem akrylowym matowym. Sklej ze sobą dwie części zawieszki za pomocą heavy body gel i dociśnij mocno. Białe paski na dekoracji pokryj Ice Cristal i posyp go dodatkowo wybranym brokatem. Scrapowe tekturki pomaluj na biało. Po wyschnięciu posmaruj je heavy body gel, a następnie syp cudowne płatki galaxy w odcieniach bieli i błękitu. Całość przyklej do dekoracji. Na koniec jako zwieńczenie zimowej pracy udekoruj całość pastą śniegową i posyp ją białym brokatem. Dach domku również pokryj śniegiem specjalnym pisakiem do drobnych elementów, którego właśnie mi zabrakło. Okna i kontury chatki delikatnie podkreśl dopasowanymi konturówkami.

Jak cieniować pędzelkiem skośnym?

Zimowa Zawieszka gotowa. Poza kamerami dodałam jeszcze jeden kwiatek, kryształ i ozdobny sznurek. Wiecie jak to jest czasami coś jeszcze chce się dodać;-)

Powtórkę warsztatów można obejrzeć w grupie Handmade z mydecoria.pl

Dziękuję, że byliście ze mną.

Zobacz moją inną świąteczną inspirację Dzwonki z ostrokrzewem z papieru stone.

Jeżeli macie ochotę to zajrzyjcie na moje profile:

Do zobaczenia przy następnej inspiracji Marta

Share:

Daria Pieczonka