Jak przyklejać papier ryżowy? #DecoCzat 22.04.2020

jak-przyklejac-papier-ryzowy

Jak przykleić papier ryżowy? W tym filmie się o tym dowiesz. Jak co tydzień w środę o 19:00 prowadzę transmisję na żywo na moim fanpage oraz na instagramie zwaną DecoCzatem. Zbieramy się z dziewczynami w różnym wieku i razem spędzamy kreatywnie godzinkę czasem dłużej ? Opowiadamy o nowinkach przydasiowych i technikach, a przede wszystkim dobrze się bawimy.

#DecoCzat 22.04.2020

Papier ryżowy to najbardziej wytrzymały papier dostępny na rynku do przyklejania w technice decoupage. Idealny dla początkujących dekupażystek, a zaawansowane na pewno nim nie pogardzą 😉

Z łatwością można nim manewrować, przyklejać i odklejać, trudno o błędy, ponieważ zanim całkiem nasiąknie klejem mamy odpowiednio długi czas na poprawki.

Wspólnie wybrałyśmy, że będę przyklejać papiery ryżowy na okrągłe tekturowe pudełko. Ozdobiłam go pięknym papierem w turkusowych, różowych, zielonych i beżowych odcieniach. Na wieczku dominują ptaszki, a wokoło pudełka kwiaty. Na tych bezpłatnych warsztatach online dowiesz się również jak wtapiać papier ryżowy w tło.

jak przyklejać papier ryżowy

Podziel się swoim przyklejaniem papieru ryżowego

Warsztat Online w formie powtórki DecoCzatu znajdziesz na moim fanpage Decoria. Delektuj się darmowymi warsztatami ? Jeśli się zainspirujesz i odtworzysz plakietkę użyj @mydecoria na instagramie i @decoria na facebooku, tak, abym mogła podziwiać Twoją pracę ?

jak przyklejać papier ryżowy

Jak przyklejać papier ryżowy?

Krótko mówiąc nakładamy klej do decoupage w miejsce, gdzie chcemy przykleić papier ryżowy. Następnie wyrwany kawałek przykładami do miejsca posmarowanego klejem. Wygładzamy powierzchnię i nakładamy kolejną warstwę kleju tym razem od strony nadrukowanej ilustracji. Pozostawiamy do wyschnięcia.

Do zrobienia okrągłego pudełka potrzebujesz:

  • okrągłego tekturowego pudełka 15 cm
  • papieru ryżowego ITD Collection R0243L
  • kleju z werniksem do decoupage Pentart
  • pędzla płaskiego, syntetycznego 2,5cm
  • pędzla gąbkowego
  • papieru ściernego 320
  • nożyczek
  • farby matowej Pentart biały, różowy, fiołkowy, country różowy, poncz, orzech, country zielony, beżowy, vintage szary
  • lakieru matowego, wodnego Pentart
jak-przyklejac-papier-ryzowy

Obejrzyj Warsztaty Online jak przyklejać papier ryżowy w formie DecoCzatu

Obejrzyj bezpłatne warsztaty online krok po kroku jak przyklejać papier ryżowy. Zapraszam do dodawania reakcji, komentowania i udostępniania. Wszystko czytam i na wszystko odpowiadam ?

Share:

Daria Pieczonka