Jak zagruntować butelkę? #DecoCzat 12.01.2022

jak-zagruntowac-butelke

Jak zagruntować butelkę, szkło? To dość trudna sprawa, ale z odpowiednimi preparatami wszystko do zrobienia.

DecoCzat live pełen pasji do tworzenia

Pierwszy live odbył się 4 lata temu. Bezpłatny warsztat online, który ma na celu przybliżyć Ci dekupażowy i mixmediowy świat. Powstał z myślą, o dzieleniu doświadczenia, a także o łączeniu kobiet takich jak ja i Ty w miejscu pełnym kreatywnych możliwości.

Podczas transmisji na żywo:

  • dowiesz się jak krok po kroku ozdobić od podstaw dany przedmiot,
  • poznasz preparaty, techniki i odpowiedzi na nurtujące pytania, bo na bieżąco odpowiadam na komentarze
  • zrelaksujesz się,
  • znajdziesz kobiety o tej samej pasji.

Właśnie czytasz takie podsumowanie

Transmisję można oglądać na:

Jak zagruntować butelkę? #DecoCzat 12.01.2022

Lista potrzebnych preparatów do zagruntowania butelki:

Wszystkie użyte preparaty znajdziesz u mnie w sklepie. Dodatkowo przygotowałam ich spis, a także odnośniki do konkretnych produktów, abyś nie musiała ich szukać. Po prostu kliknij w produkt poniżej, a przeniosę Cię bezpośrednio do sklepu.

Jak zagruntować butelkę? #DecoCzat 12.01.2022

Szybka bombka z przekładką. Krok po kroku

Krok 1

Najpierw należy zdjąć, odkleić wszystkie naklejki i pozostałości kleju. Osuszyć butelkę i przetrzeć alkoholem. Na talerzyk wykładam troszkę heavy body gel, który rozcieram szpatułką. Preparat nakładam cienką warstwą na butelkę przy pomocy pędzla gąbkowego. Staram się rozłożyć gel równomiernie. Pozostawiam do wyschnięcia na 12 godzin.

Czas schnięcia przy takich projektach jest bardzo istotny. Jak nie najistotniejszy. Butelkę pokrywam cienką warstwą bonding primer i zostawiam do wyschnięcia na 24 godziny. Po takim czasie butelka jest gotowa do przyjęcia ulubionych preparatów.

Jak zagruntować butelkę? #DecoCzat 12.01.2022

Krok 2

Płaską część wymalowałam pastą kredową Country English, a boki w raz z szyjką na Lark Green. Naklejam washi tape i robię paski kolorem Antique Sage. Zabezpieczam lakierem. Paseczki postarzam pastą olejną.

Jak zagruntować butelkę? #DecoCzat 12.01.2022

Krok 3

Do foremki silikonowej wtłaczam trochę mąki, aby kształt łatwiej z niej wyszedł. Wsadzam masę lekką i delikatnie wyciągam roślinki. Maluję na Lark Green. Na środku butelki transferuję zajączka, a w około przyklejam roślinki. Wszystko postarzam. Dodaję lnianą kokardkę.

Jak zagruntować butelkę w wersji wideo.

Zobacz również inne inspiracje

Pozdrawiam Daria 🙂

Share:

Daria Pieczonka