Jak zrobić bombki serduszka z piórkami?

jak-zrobic-bombki-serduszka-z-piorkami

Jak zrobić bombki serduszka z piórkami? Aniołki to uroczy i lubiany motyw pojawiający się na świątecznych dekoracjach. Ponieważ lubię retro klimaty, to od razu zwróciłam uwagę na papier ryżowy Decomanii z takimi właśnie retro aniołkami. Od razu też wiedziałam, że na moim projekcie pojawią się również piórka, bo anioły to przecież istoty skrzydlate, a jeśli mają skrzydła, to pióra także 🙂

Anioły kojarzą się też z bielą, czystością i niewinnością więc tym razem nie będzie postarzania ani patynowania, a jedynie biel, błękit i odrobina skrzących drobinek.

Lista potrzebnych produktów:

Jak zrobić bombki serduszka z piórkami? krok po kroku?

Krok 1

Jako bazę wybrałam 3 serca akrylowe o wielkości 10 cm. Serca składają się z dwóch połówek, więc pracę zaczęłam od ich sklejenia odrobiną kleju błyskawicznego. Ponieważ akrylowa powierzchnia jest śliska, przed przystąpieniem do ozdabiania zmatowiłam serduszka papierem ściernym, a następnie pomalowałam podkładem do zadań specjalnych-bonding primer. Ten zabieg da mi pewność, że dekoracja będzie się doskonale trzymać. Następnie pomalowałam serca na biało. Kiedy farba schła przygotowałam sobie wyciski-sznureczki z masy superlekkiej. Sznureczki przykleiłam w miejscu łączenia dwóch połówek serc. Użyłam do tego kleju szybkoschnącego. Przyklejone sznureczki pomalowałam białą farbą.

Jak zrobić bombki serduszka z piórkami?

Krok 2

Z papieru ryżowego wyrwałam motywy aniołków i przykleiłam na jednej stronie serduszek. Ten sam klej z werniksem nałożyłam na całą powierzchnię serduszek. Zamierzałam domalować tło imitujące niebo i chciałam mieć pewność, że gdy coś nie wyjdzie, będę to mogła jeszcze zmyć. Gdy klej wysechł zabrałam się za malowanie. Przygotowałam farby w kolorze białym, lodowym oraz oceanicznym niebieskim. Nakładałam je na przemian, blendując ze sobą. Użyłam do tego celu szczeciniastego pędzla i gąbki. Gdy farby wyschły polakierowałam całość wielokrotnie błyszczącym lakierem, przecierając co 3 warstwy drobnoziarnistym papierem ściernym. 

Jak zrobić bombki serduszka z piórkami?

Krok 3

Z masy lekkiej i foremek silikonowych przygotowałam dużą ilość piórek w różnych wielkościach. Jeszcze wilgotne przykleiłam w górnej części serc. Kiedy wyciski przeschły pomalowałam je białą farbą akrylową. Po co to zrobiłam, jeśli masa i tak jest biała? Otóż masa lekka z czasem żółknie, więc aby tego uniknąć trzeba ją pomalować. Kiedy farba wyschła polakierowałam piórka. I tu zaczęły się schody…. Nie mogłam się zdecydować czy błyszczące dodatki mają być perłowe, srebrne, złote czy może niebieskie. Na dodatkowo zrobionych piórkach wypróbowałam wszystkie opcje. Ostatecznie nabrałam na palec konturówkę w kolorze perłowym oraz brokatowym złotym i musnęłam nimi piórka. Wokół piórek zrobiłam linie z kleju błyskawicznego i posypałam je mieszanką białych i niebieskich kamyczków. Przy zawieszce zamierzałam dodać kokardkę, ale po przymierzeniu najróżniejszych: satynowych, koronkowych, tiulowych, ostatecznie z tego zrezygnowałam. Wystarczy dodać ozdobny sznureczek i dekoracja może zawisnąć na choince.

Jak zrobić bombki serduszka z piórkami?

Co myślicie o takich ozdobach? Podobają Wam się, czy wolicie takie w odcieniach czerwieni? 

Jak zrobić bombki serduszka z piórkami?


Zapraszam też do obejrzenia mojej innej propozycji na wykonanie ozdoby świątecznej.

Share:

Daria Pieczonka