Jak zrobić postarzaną kokardę ? #DecoCzat 17.06.2020

jak-zrobic-postarzana-kokardke

Jak zrobić postarzaną kokardkę? Widziałaś te piękne staro wyglądające kokardy? Pomięte i przybrudzone? To właśnie dzisiaj Ci pokażę 🙂

DecoCzat 17.06.2020

Bezpłatne szkolenie, które odbywa się co środę o 19:00 na fanpage’u i instagramie mydecoria. To transmisja na żywo, w której pokazuję krok po krok jak ugryźć dane zagadnienie. Tym razem zrobiłam postarzane zawieszki w kształcie serduszka.

jak zrobić postarzaną kokardkę

Jak zrobić postarzaną kokardkę?

Sposób 1: Wiążę kokardkę, następnie składam ją i obwiązuję sznurkiem, nitką lub gumką do włosów. Następnie wkładam do wrzątku i gotuję przez 1 – 2 minuty. Wyciągam z wody i rozwiązuję, następnie suszę suszarką nadając wstępnie kształt.

jak zrobić postarzaną kokardkę

Sposób 2: Wrzucam tasiemkę do wrzątku i gotuję przez 1 – 2 minuty. Wyciągam i mocno odsączam nadmiar wody przy pomocy ręcznika papierowego lub ściereczką. Dzięki temu zabiegowi otrzymujemy delikatny efekt pomiętego materiału.

Sposób 3: Tasiemkę składam w mały kłębuszek, a następnie związuję sznurkiem, nitką czy gumką i gotuję przez 1 – 2 minuty. Rozwijam i suszę suszarką, następnie związuję kokardkę.

Gdy kokardka jest już sucha, wkładam do rozwodnionej farby do tkanin, kiedy mam pewność, że farba dokładnie obkleiła tkaninę, wyciągam i suszę suszarką układając kształt kokardki. Gotowe.

Jeśli nie masz farby do tkanin możesz użyć farby akrylowej, następnie wysuszyć i nałożyć lakier, kokardka będzie sztywniejsza niż ta, na którą nałożysz farbę do tkanin. Na koniec w obu przypadkach możesz dodać wosku postarzającego, aby wydobyć kolejny ciekawy kolor.

jak zrobić postarzaną kokardkę

Podziel się swoim pomysłem na kokardkę i postarzane serduszko

Warsztat Online w formie powtórki DecoCzatu znajdziesz na końcu tego wpisu. Delektuj się bezpłatnym szkoleniem🙂 Jeśli się zainspirujesz i odtworzysz identyczny Tag użyj @mydecoria na instagramie i na facebooku, po to, abym mogła podziwiać Twoją pracę 🙂

Lista użytych rzeczy:

 • serduszko drewniane 10 cm
 • pasta gesso biała Pentart
 • farba kredowa Pentart szary, grafitowy
 • wosk kameleon Pentart srebrny z połyskiem
 • farba do tkanin Pentart Delicate stare złoto
 • gips – jeśli chcesz zobaczyć jak zrobić odlew gipsowy zajrzyj TUTAJ
 • foremka Stamperia K3PTA425 serca
 • wstążka
 • heavy body gel Pentart
 • szpatułka
 • pędzel płaski syntetyczny

Obejrzyj bezpłatne szkolenie online Jak zrobić postarzaną kokardkę?

Obejrzyj bezpłatne szkolenie online krok po kroku jak zrobić postarzaną kokardkę. Zapraszam do dodawania reakcji, komentowania, udostępniania i obserwowania mojego fanpage, aby być na bieżąco. Wszystko czytam i na wszystko staram się odpowiadać 🙂

Share:

Daria Pieczonka