Jak zrobić pudełko w stylu shabby chic? Krok po kroku

jak-zrobic-pudelko-w-stylu-shabby-chic-krok-po-kroku

Jak zrobić pudełko w stylu shabby chic?
Co Cię inspiruje do tworzenia? Co jest tym punktem wyjściowym, od którego w Twojej głowie kiełkuje wizja projektu? Czy jest to motyw na papierze do decoupage, czy przedmiot o ciekawym kształcie, czy może nastrój dyktuje Ci kierunek tworzenia?

Jak zrobić pudełko w stylu Shabby Chic

Jak zrobić pudełko w stylu shabby chic? krok po kroku

U mnie to najczęściej  papier jest inspiracją do stworzenia kolejnej pracy. Na początek wybieram przedmiot, który ozdobię danym papierem, później analizuję papier: przyglądam się motywom, kolorom, stylowi – to pozwala na wybór dodatkowych elementów, które pojawią się  w projekcie. Zazwyczaj wszystko mam  zaplanowane dość szczegółowo. Ale jak wiadomo, od planu do jego realizacji wiedzie długa, często kręta droga. Tak też było i tym razem.A więc od początku…

Jak zrobić pudełko w stylu Shabby Chic

Lista potrzebnych preparatów do zrobienia pudełka:

Wszystkie użyte preparaty znajdziesz u mnie w sklepie. Dodatkowo przygotowałam ich spis, a także odnośniki do konkretnych produktów, abyś nie musiała ich szukać. Po prostu kliknij w produkt poniżej, a przeniosę Cię bezpośrednio do sklepu.

Jak zrobić pudełko w stylu Shabby Chic? Krok po kroku

Jak zrobić pudełko w stylu Shabby Chic

Krok 1

Pracę zaczęłam jak zwykle od przeszlifowania pudełka papierem ściernym oraz pokrycia go cienką warstwą podkładu. Kiedy podkład wysechł, pomalowałam całość (z pominięciem wewnętrznych ścianek) farbą kredową w kolorze antyczny biały.

Krok 2

Po wyschnięciu farby, znów przeszlifowałam pudełko i okleiłam papierem ryżowym z kolekcji Princess jego dolną część. Tak przygotowane ścianki kilkukrotnie polakierowałam, używając matowego lakieru.

Kolejny etap pracy to przygotowanie wycisków z masy superlekkiej. Na wieczko potrzebowałam kilku różyczek z formy wilderness rose, zawijasów z formy victorian rose oraz ramki z formy Stamperii. Kiedy wyciski podeschły, pomalowałam je farbą akrylową Allegro w kolorze antycznej kości słoniowej. Tą samą farbą przemalowałam też całe wieczko, gdyż uznałam, że lepiej pasuje do papieru.

Krok 3

Wnętrze pudełka postanowiłam wykleić papierem do scrapbookingu z tej samej kolekcji. Dokładnie zmierzyłam wewnętrzny wymiar ścianek i docięłam papier. Do cięcia papieru użyłam trymera, ale można to też zrobić przy pomocy nożyka do papieru i linijki. Tak przygotowanym papierem wykleiłam wewnętrzne ścianki, używając hobby glue. Na tym etapie przykleiłam też wyciski. Wszystko zostawiłam do wyschnięcia na 12 godz.

 

Krok 4

W celu przygotowania pracy do postarzania polakierowałam całość dwukrotnie lakierem matowym, ze szczególnym zwróceniem uwagi na dokładne pokrycie lakierem wycisków. Przyszedł czas na postarzanie. Przy pomocy pędzla nałożyłam patynę olejną na wieczko oraz ramkę. Wilgotną chusteczką starłam jej nadmiar- patyna pozostała tylko w zagłębieniach wycisków, pięknie podkreślając wypukłości. Aby praca była spójna delikatnie musnęłam patyną także kąty i miejsca łączenia ścianek wewnątrz pudełka.

Jak zrobić pudełko w stylu Shabby Chic

Krok 5

Na tym etapie chciałam uwypuklić różę, która znajdowała się w okienku rameczki. Chciałam uzyskać efekt kaboszonu. Wlałam do środka kilka warstw lakieru 3d, za każdym razem czekając 24 godziny, aż warstwa się utwardzi. Niestety, lakier z jakiejś przyczyny zażółcił motyw. Być może wszedł w reakcję z klejem do wycisków. Naprawdę nie wiem. Gdy używałam go dla podkreślenia motywów na papierze zawsze dawał piękny szklany efekt. jednak tym razem tak się nie stało. Musiałam zatem zmienić koncepcję. okienko ramki pomalowałam bonding primerem, a następnie farbą w kolorze antycznej kości słoniowej. Z foremki Primy zrobiłam odcisk róży, pomalowałam farbą allegro i wkleiłam w ramkę i polakierowałam. Na koniec postarzyłam patyną olejną. Praca gotowa.

Ostateczny efekt nie jest taki jak sobie zaplanowałam, ale i tak jestem zadowolona 🙂 A co Ty sądzisz na temat tego pudełka? Czy używałaś już papieru scrapbookingowego do dekorowania drewnianych przedmiotów?

Jak zrobić pudełko w stylu Shabby Chic


Zobacz moją inną inspirację. Jak zrobić rustykalną skrzynkę?

Zapraszam też do odwiedzenia mnie na Facebooku oraz Instagramie

Share:

Daria Pieczonka