Jak zrobić romantyczną szkatułkę z baletnicą?
Jak zrobić romantyczną szkatułkę z baletnicą z papierami z kolekcji Cygne Noir od Ciao Bella?
Moim niekwestionowanym numerem 1 w kategorii przedmiotów do ozdabiania są pudełka, szkatułki, skrzyneczki. Zrobiłam ich baaaardzo dużo. Dlaczego właśnie szkatułki? Otóż dlatego, że są nie tylko dekoracyjne ale i praktyczne. W każdym domu znajdą się drobiazgi, które taka szkatułka pomoże uporządkować: biżuteria, gumki, spinki, dziewczęce skarby czy różne przydasie.
Jak zrobić romantyczną szkatułkę z baletnicą?
Szkatułka to fajny pomysł na niepowtarzalny prezent. Tak więc dziś po raz kolejny przychodzę z pomysłem na wykonanie właśnie szkatułki. Ale, po kolei….
Czego będziesz potrzebować?
Lista potrzebnych preparatów do zrobienia różanego medalionu:
Wszystkie użyte preparaty znajdziesz u mnie w sklepie. Dodatkowo przygotowałam ich spis, a także odnośniki do konkretnych produktów, abyś nie musiała ich szukać. Po prostu kliknij w produkt poniżej, a przeniosę Cię bezpośrednio do sklepu.
- pasta deluxe antracyt
- papier ryżowy Ciao bella
- klej do decoupage
- bloczek do scrapbookingu Ciao bella
- klej hobby
- pudełko na herbatę
- farba kredowa: burgundowy, biały, biały kremowy
- farby allegro: antyczna kość słoniowa, beżowa, antracyt
- lakier szklący Pouring glaze
- lakier dekor satynowy
- lakier wodny matowy
- szablon Stamperia
- klej szybkoschnący
- pasta pękająca biała
- podkład do spękań
- patyna
- łańcuszek kulkowy
- owal ze sklejki
- piórka
- metalowy uchwyt
Jak zrobić romantyczną szkatułkę z baletnicą? Krok po kroku
Krok 1
Pracę zacząłem, jak zwykle, od przeszlifowania powierzchni skrzyneczki papierem ściernym oraz zagruntowania jej podkładem akrylowym. Podczas szlifowania szczególną uwagę poświęciłam przegródkom. Dość mocno zeszlifowałam krawędzie, tak by później po wymalowaniu i wylakierowaniu nie było problemu z umieszczeniem przegródek wewnątrz pudełka. Następnie pomalowałam wieczko -zarówno wierzch, jak i boczne krawędzie-białą farbą kredową. Gdy farba wyschła, przy pomocy kleju z werniksem przykleiłam papier ryżowy -na cały wierzch oraz przednią i boczną krawędź. Nadmiar papieru usunęłam przy pomocy papieru ściernego. Nakleiłam też paski papieru z tyłu i na wewnętrznych krawędziach wieczka. Dół pudełka pomalowałam farbą kredową w kolorze burgundowym. Po wyschnięciu wszystko dwa razy polakierowałam .
Krok 2
Aby urozmaicić wnętrze szkatułki postanowiłam wykleić je papierem do scrapbookingu z tej samej kolekcji co papier ryżowy. Wybrałam dwa najbardziej moim zdaniem pasujące arkusze, odmierzyłam potrzebną mi wielkość i wycięłam przy pomocy trymera (można to także zrobić używając linijki i nożyka do papieru). Papier scrapowy przykleiłam używając kleju hobby i dokładnie docisnęłam i zostawiłam do porządnego wyschnięcia.
Ponieważ nie wystarczyło mi papieru na jedną z zewnętrznych krawędzi wieczka musiałam trochę pokombinować. Na papierze z lewej strony były spękania i postanowiłam je dorobić na krawędzi. Nałożyłam podkład do spękań, a po jego wyschnięciu- cienką warstwę białej pasty pękającej. Gdy pasta wyschła i spękania się pojawiły, wtarłam w nie patynę wodną w kolorze szarym. Nadmiar patyny starłam wilgotną chusteczką. Następnie używając dwóch jasnych odcieni farb allegro delikatnie podmalowałam spękania, by kolor pasował do papieru ryżowego. Dodałam też kilka kropek w kolorze antracytowym, chlapiąc rozwodnioną farbą. Zostawiłam wszystko do wyschnięcia a następnie wielokrotnie polakierowałam.
Krok 3
Przyszła kolej na przygotowanie dekoru. Owal ze sklejki pomalowałam czarnym gesso i wysuszyłam. Z jednego z arkuszy papieru do scrapbookingu (z kolekcji Cygne Noir), wycięłam baletnicą, w wielkości dopasowanej do owalu, a następnie przykleiłam. Gdy klej wysechł owal kilkukrotnie polakierowałam lakierem szklącym pouring glaze.
Krok 4
Kiedy pudełko było już dokładnie polakierowane dodałam na bokach wzór z szablonu. Wybrałam motyw tapetowy, podobny do tego jaki, pojawił się na papierach, których użyłam w pracy. Na szpachelkę nakładałam jednocześnie farbę kredową burgundową i pastę glamour w kolorze antracytowym, a następnie nakładałam tę mieszankę przez szablon.
Zostawiłam do wyschnięcia. W tzw. międzyczasie przygotowałam kilka drobiazgów. Metalowy uchwyt, łańcuszek kulkowy oraz zakończenie biżuteryjne pomalowałam podkładem i pastą glamour, tak by pasowały do całości. W zakończenie biżuteryjne wkleiłam kilka czarnych piórek, tworząc chwost. Na koniec zostało tylko przyklejenie wylakierowanego dekoru na wieczku, otoczenie go łańcuszkiem kulkowym oraz przykręcenie uchwytu i zawieszenie chwostu.
Szkatułka gotowa
Jak Ci się podoba moja propozycja? Lubisz takie kolory? Koniecznie daj znać, co myślisz.
W razie wątpliwości odnośnie szczegółów wykonania pudełka, chętnie odpowiem na Twoje pytania
Zobacz moją inną inspirację Pudełko torcik.
Zapraszam też do odwiedzenia mnie na Facebooku oraz Instagramie