Jak zrobić wielkanocne jaja z ptaszkami? Krok po kroku

jak-zrobic-wielkanocne-jaja-z-ptaszkami-krok-po-kroku

Jak zrobić wielkanocne jaja z ptaszkami? Z jakimi kolorami kojarzy Ci się wiosna i Wielkanoc? Dla mnie wiosna to jasna zieleń, żółć, błękit i ewentualnie blady róż. To kolory budzącej się do życia przyrody: pierwszych listków, kwiatów forsycji czy kwitnącej jabłoni lub magnolii. Zazwyczaj w swoich pracach nie używam zbyt wiele zieleni, ale w przypadku wiosenno- świątecznych dekoracji robię wyjątek. Projekt, z którym dziś przychodzę to jajeczka w wiosennych barwach z motywem ptaszków oraz roślinnymi dekorami .

Jak zrobić wielkanocne jaja z ptaszkami

Jak zrobić wielkanocne jaja z ptaszkami? krok po kroku

Jak zrobić wielkanocne jaja z ptaszkami

Lista potrzebnych preparatów do zrobienia blejtramu:

Wszystkie użyte preparaty znajdziesz u mnie w sklepie. Dodatkowo przygotowałam ich spis, a także odnośniki do konkretnych produktów, abyś nie musiała ich szukać. Po prostu kliknij w produkt poniżej, a przeniosę Cię bezpośrednio do sklepu.

Jak zrobić wielkanocne jaja z ptaszkami? Krok po kroku

Jak zrobić wielkanocne jaja z ptaszkami

Krok 1

Pracę zaczęłam od zmatowienia powierzchni jajek drobnoziarnistym papierem ściernym. Zabieg ten sprawi, że śliska powierzchnia plexi łatwiej przyjmie preparaty. Aby pozbyć się drobinek, które powstały w czasie szlifowania opłukałam jajka wodą, a następnie osuszyłam. Połówki jajek pomalowałam bonding primerem i zostawiłam na noc do wyschnięcia. Następnego dnia jajka pomalowałam białą farbą kredową.

Krok 2

Z papieru ryżowego wyrwałam dwa pasujące wielkością do jajek motywy. Papier ponadrywałam w kilku miejscach, aby uniknąć powstawania zmarszczek podczas przyklejania na obłą powierzchnię. Motywy nakleiłam przy pomocy kleju z werniksem na jedną połówkę każdego z jajek. Po wyschnięciu klej nałożyłam jeszcze raz. Ten zabieg pozwoli mi na łatwe usunięcie farby, jeśli podczas domalowywania tła efekt mi się nie spodoba.

Jak zrobić wielkanocne jaja z ptaszkami

Krok 3

Kolejny etap pracy to zabawa z farbami- na połówkach z motywem ptaszków tło trzeba było uzupełnić. Wybrałam farby w dwóch odcieniach zieleni, błękitną i morelową oraz białą, która po dodaniu do kolorowych farb zmniejszała ich intensywność. Farby nakładałam naprzemiennie, starając się mieszać je między sobą. Ponieważ płatki kwiatów na motywie były mało widoczne, podmalowałam je niebieską farbą używając cienkiego pędzelka. Drugą połówkę jajka pomalowałam w analogiczny sposób. Na koniec obie połówki jajek pochlapałam odrobinę rozcieńczonymi farbami w kolorze białym, zielonym i brązowym. Użyłam do tego celu sztywnego szczeciniastego pędzla. obie połówki wielokrotnie polakierowałam lakierem matowym. Połówki, na których naklejony był papier ryżowy dodatkowo przecierałam, co kilka warstw papierem ściernym.

 

Krok 4

Dokładnie wylakierowane połówki jajek skleiłam przy użyciu kleju szybkoschnącego. Następnie przygotowałam roślinne dekory z foremek Primy i masy superlekkiej. Od razu po wyjęciu z formy dekory przykleiłam w miejscu łączenia dwóch połówek jajek oraz z tyłu. Zostawiłam na noc do wyschnięcia a następnie dwukrotnie polakierowałam. Kiedy lakier wysechł nałożyłam na dekory patynę olejną Stamperii, lekko rozcieńczając ją terpentyną. Nadmiar patyny wytarłam wilgotną chusteczką, tak by pozostała tylko we wgłębieniach dekorów. Moje jajeczka są właściwie gotowe. Dodałam jeszcze tylko małe kokardki- zawiązałam wstążkę i pomalowałam  niebieską farbą z dodatkiem lakieru. Przymocowałam do jajek za pomocą kleju na gorąco. 

Jajeczka można zawiesić bądź położyć w koszyczku wypełnionym sizalem, bądź, tak jak u mnie wełną drzewną. Mogą stać się elementem świątecznego wystroju domu. Mam nadzieję, że ten nietrudny do wykonania projekt przypadł Ci do gustu. Może skusisz się i wykonasz podobny?

Jak zrobić wielkanocne jaja z ptaszkami


Zobacz moją inną inspirację Jak zrobić blejtram?

Zapraszam też do odwiedzenia mnie na Facebooku oraz Instagramie

Tagi:
Share:

Daria Pieczonka