Mixmediowe pudełko z żywicą #DecoCzat 16.06.2021

mixmediowe-pudelko-z-zywica

Mixmediowe pudełko z żywicą w wersji bajkowej ze spękaniami, tuszami alkoholowymi, wyciskami z żywicy, złoceniami i woskami.

#DecoCzat 16.06.2021

W każdą środę o 19:00 odbywa się spotkanie kreatywne z nowym pomysłem w formie warsztatów online. Transmisję można oglądać na Fanpage MyDecoria, w grupie Handmade z myDecoria.pl, na kanale YouTube Daria Pieczonka oraz na Instagramie mydecoria.

Atutem tego typu spotkania jest możliwość zadania pytania z uzyskaniem błyskawicznej odpowiedzi. Nawiązania nowych relacji oraz dowiedzenia się czegoś ciekawego.

Mixmediowe pudełko z żywicą

Tym razem zrobiłam biżuteryjne pudełko niczym z bajki. Okazało się, że przy końcu transmisji urwało, więc tym bardziej przychodzę z wyjaśnieniem, co gdzie, po co i na co. Głównym atutem pudełka jest kompozycja 3D z wycisków z żywicy epoksydowej i barwnika. Całość pudełka zdobią różne tekstury i kolory.

Mixmediowe pudełko z żywicą

Lista użytych rzeczy:

Mixmediowe pudełko z żywicą

Mixmediowe pudełko z żywicą Krok po kroku:

Krok 1

Zagruntowałam pudełko czarną pastą gesso rozcieńczoną z wodą. Dzień wcześniej zrobiłam odlewy z żywicy. Zrobiłam kompozycję z kształtów na wieczku pudełka. Cyknęłam fotkę, aby mieć ściągę co gdzie układać. Przykleiłam każdy element na klej na gorącą, ponieważ szybko schnie na warsztatach na żywo. Tobie jednak proponuję heavy body gel, aby mieć pewność, że nic nie odpadnie.

Krok 2

Dzień wcześniej wypełniłam maskę teksturową w kwiatki przy pomocy gesso w paście. Suchą wyciągnęłam z foremki i pocięłam na różnej wielkości elementy, które przykleiłam w randomowych miejscach na pudełku. Krawędzie maski teksturowej pokryłam uniwersalnym podkładem do spękań. Posmarowałam go również gdzieniegdzie na ściankach pudełka. Po wyschnięciu nałożyłam białą pastę pękającą.

Krok 3

Nałożyłam klej do złoceń, po wyschnięciu srebrne płatki. Posypałam kamyczkami na heavy body gel. Wszystko zabarwiłam farbami kredowymi oraz media inkami. A na koniec wtarłam złoty i srebrny wosk.

Obejrzyj film Mixmediowe pudełko z żywicą

Powtórka warsztatów online, w której opowiadam, a co najważniejsze pokazuję krok po kroku jak zrobić pudełko mixmediowe.

A może by tak obejrzeć zegar z tuszami alkoholowymi ?! 🙂

Share:

Daria Pieczonka