Postarzane doniczki

postarzane-doniczki

Postarzane doniczki zrobiłam po to, aby moje nowo zakupione roślinki miały cudowne domki. Dodatkowo będą powieszone w kwietnikach z makramy. Jak tylko wszystko ogarnę to oczywiście pokażę.

Potrzebne preparaty:

postarzane doniczki

Jak zrobić postarzane doniczki?

Krok 1

Pierwszym i najważniejszym krokiem przy ozdabianiu tego typu materiałów jest odpowiednie przygotowanie do daleszej obróbki czyli zagruntowanie. Do tej czynnosci wybrałam Bonding Primer, który jest mocnym przeciwnikiem wszelkiemu odpryskiwaniu i odpadaniu farby. Tapuję pędzlem gąbkowym cienką warstwę.

postarzane doniczki

Krok 2

Mieszam 3 mieszanki z wszystkimi pudrami i różnymi kolorami, tak aby powstał najciemniejszy bazowy, średni oraz najjaśniejszy.

postarzane doniczki

Krok 3

Zaczynając od najciemniejszego koloru, pokrywam całą doniczkę, również pędzlem gąbkowym. Pozostawiam do wyschnięcia, następnie zabieram się za średni kolor, który nakładam szpatułką w różnych miejscach, ale tak, aby nie zasłaniać całkowicie poprzedniego koloru. Po wyschnięciu przygotowuję ostatnią mieszankę, czyli najjaśniejszą, która będzie pokrywać większość doniczki. Nakładam w taki sam sposób jak poprzedni kolor.

postarzane doniczki

Postarzane doniczki w wersji wideo

Filmik można obejrzeć na moim Insragramowym profilu. Zachęcam również do obserwowania profilu, aby oglądać codzienne relacje i moje przemyślenia oraz dodatkowe wskazówki i mini tutoriale.

Share:

Daria Pieczonka