7 sposobów na bycie szczęśliwą!

sposoby-na-bycie-szczesliwa

Jestem pewna, ze po wdrożeniu tych rad w życie będziesz spokojniejsza i szczęśliwsza. Decyzja należy do Ciebie kiedy zaczniesz. Sposoby na bycie szczęśliwą pomogą Ci w umileniu życia codziennego i zaakceptowaniu siebie.

Sposoby na bycie szczęśliwą!

 

1. Pogódź się z przeszłością.

Z przeszłością jest tak, że często spędza sen z powiek. Zadręczamy się czymś, co już miało miejsce. Przecież moglibyśmy rozegrać daną sytuację w inny sposób lub powiedzieć więcej czy mniej.  Przeszłość jaka by ona nie była – jest przeszłością – czymś co miało już miejsce. Choćbyśmy się nie wiadomo jak starali, nie jesteśmy w stanie jej zmienić, ale możemy się z nią pogodzić, zaakceptować, zrozumieć i ruszyć dalej. Nie ma nic przyjemniejszego jak żyć tu i teraz bez zamęczania się tym co było. Zawsze można energię spożytkować na układanie przyszłości, która znacząco wpłynie na to kim będziesz.

2. Nie obwiniaj innych za swoje niepowodzenia.

Generalnie lubimy usprawiedliwiać swoje porażki i przenosić je na inne osoby lub rzeczy. Prawda jest taka, że tylko i wyłącznie Ty jesteś odpowiedzialna za to co się stało. Weźmy krzesło – na pewno kiedyś boleśnie uderzyłaś palce u stopy. Co pomyślałaś? Durne krzesło..! Czy kiedykolwiek wzięłaś pod uwagę, że to Ty wpadłaś na mebel, bo byłaś zamyślona albo nie patrzyłaś pod nogi?

Zmiana punktu widzenia pozwala na świadomą kontrolę podejmowanych decyzji i zrozumienia kto tak naprawdę kieruje naszym życiem.

 

3. Zaakceptuj swój wygląd.

Za duży nos, cienkie włosy, piegi, krzywe nogi… itd. No i co z tego?  Właśnie te niby „mankamenty” sprawiają, że jesteśmy wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju. Moim największym kompleksem były piegi. Pamiętam jak stosowałam różne kremy wybielające, aby się ich pozbyć, swoją drogą z marnym skutkiem. Teraz uważam, że są moim atutem – czymś dzięki czemu wyróżniam się z tłumu. A mój mąż je uwielbia 🙂 Skoro jednej i najważniejszej osobie w moim życiu podobają się moje mankamenty to trzeba uwierzyć i polubić je tak samo mocno 🙂 Im wcześniej tym lepiej, aby mieć to za sobą.

 

4. Naucz się przyjmować komplementy.

Z miłymi słowami jest tak, że lubimy je dostawać, ale nie umiemy ich przyjmować. Jeśli ktoś pochwalił Twoją fryzurę, torebkę czy pracę, którą wykonałaś, powiedz dziękuję albo fajnie, że Ci się podoba. Staraj się unikać odpowiedzi typu: a wiesz ta fryzura jest taka byle jaka, ta torebka to już ma chyba z 10 lat i jest zniszczona w 40 miejscach, tak naprawdę ta praca zasługuje tylko na kosz. Serio?!?! Skoro ktoś pofatygował się, aby Cię skomplementować to tak myśli. Jeśli uwydatniasz swoje wątpliwości, co do słuszności miłych słów, przenosisz je na komplementującego, który nie będzie miał ochoty o nich wspominać nigdy więcej, a może niestety stwierdzić za Twoja sprawą, że faktycznie ten komplement nie jest prawdziwy.

 

5. Pokochaj siebie.

Aby móc w pełni cieszyć się z lubienia innych ludzi najpierw należy polubić siebie, charakter i człowieka, którym się jest. Aby to uczynić należy poznać swoje zalety i wady. Popytaj znajomych i rodziny w czym jesteś świetna i/lub zrób test Gallupa. Określ swoje wartości. Zastanów co najbardziej liczy się w Twoim życiu. Te wszystkie ćwiczenia pomogą Ci w określeniu swojego miejsca na ziemi i pozwolą twardo po nim stąpać. Jeśli coś Ci nie pasuje to pamiętaj, że zawsze można to zmienić. Staraj się być najlepszą wersją siebie na jaką Cię stać, a każdy to zauważy.

6. Bądź sobą.

Tutaj jest potrzebna wiedza kim jesteś, bo jeżeli tego nie wiesz to jak możesz być sobą? Bycie sobą to nie sztywne ustalone reguły. Bycie sobą to wolność. To kilka wersji siebie dostosowanych do danej sytuacji. Przecież inaczej zachowujemy się z przyjaciółmi, inaczej w pracy i będziemy używać innych słów w rozmowie z osobą duchowną. I to wcale nie znaczy, że nie jesteśmy spójne. Jesteśmy elastyczne i świadome odrębności sytuacji. Jesteśmy wyjątkowe, bo mamy inne spojrzenie na świat i nie boimy się o tym mówić – więc znajdź siebie i bądź sobą TERAZ 😉

 

7. Żyj swoim życiem.

Nie staraj się uszczęśliwiać ludzi na siłę. Uwierz mi na słowo! Zawsze będzie ktoś komu nie spodoba się to co robisz. Nie podążaj za niespełnionymi marzeniami rodziców – znajdź swoje cele. Spróbuj wziąć życie w swoje ręce i przeżyj go po swojemu, nie tak jak inni by chcieli.

 

Spróbuj wdrożyć kroki jeden po drugim. Znajdź jeden z „łatwiejszych” i zacznij od niego. Pracuj nad nim wystarczająco długo i zabierz się za kolejny, aż zaakceptujesz się w pełni.

Życie jest za krótkie i za piękne, aby je marnować na spełnianie zachcianek innych. Na niespełnione ambicje rodziców, na kupowanie samochodu, domu, ubrań jakie spodobałby się sąsiadom.

Przestań zastanawiać się co inni o Tobie pomyślą, bo będzie część ludzi, której nie zaimponujesz nigdy. Zawsze będą myśleć, że jesteś śmieszna, nie masz gustu, za szybko mówisz lub twój nos jest za mały , ale zastanów się czy naprawdę chcesz mieć ich w swoim kręgu skoro jedyne co wnoszą do Twojego życia to negatywne uczucia.

 

Zdaje sobie sprawę, że nie które sposoby na bycie szczęśliwą są trudne i nie da się wdrożyć ich z dnia na dzień, ale trzymam kciuki, bo wierzę, że dasz radę !

Share:

Daria Pieczonka