Styl Shabby chic w Decoupage krok po kroku

styl-shabby-chic-decoupage

Jeden z najbardziej popularnych stylów.

Pomysłodawczynią Shabby Chic jest Rachel AshwellPo prawie 30 latach wciąż jest ogromne zapotrzebowanie na ten rodzaj aranżacji. Kobiety rozpływają się na widok bajkowego wnętrza (jestem jedną z nich ?). Kusi swym potencjałem.

Styl Shabby Chic ma na celu dawania złudzenia przestrzeni nadszarpniętej czasem, jakby z minionej epoki, ale wciąż eleganckiej. Dominują tutaj pastelowe kolory, kwiaty, koronki.

Kolory:

  • Antyczny biały,
  • Kremowy, kość słoniowa, beż,
  • zgaszona zieleń,
  • delikatny niebieski,
  • brudny róż.

shabby-chic-kolory

 

Wyróżnia się łatwością dostępu i ceną. Jedyne, co potrzebujesz to stary i przyniszczony mebel, aby wyczarować, coś cudownie subtelnego i kobiecego. Właściwie możesz odmienić każdy stół, krzesło, komodę lub szafę w swoim domu. Po drugie jeśli nie masz chęci na pracę z dużymi obiektami, możesz kupić w sklepie gotowy mebel. Aktualnie w salonach meblowych jest od groma tego typu mebli.

Można zaaranżować całe wnętrze w Shabby Chic lub dodać kilka mebli czy dodatków. Najfajniej i najtaniej jest zrobić coś własnoręcznego, jedyne co musisz posiadać to farba, pędzel, papier ścierny.

Najlepszymi farbami do uzyskania efektu postarzania są farby kredowe.

  • Americana Decor – dla mnie nr 1.
  • Rustic-Oleum – duże pojemności, fajna jakość.
  • Annie Sloan – kompletnie nie przypadły mi do gustu.
  • Autentico – nigdy nie próbowałam.

Obecnie na rynku jest dużo innych firm farb kredowych, ale wydaję mi się, że te są najpopularniejsze.

Styl Shabby Chic w Decoupage.

Oczywiście Shabby Chic wyśmienicie współgra z Découpage. Idealnie wtopi się w otoczenie. Nada romantycznego wyrazu codzienności. To świetne połączenie przyjemnej pracy z relaksem. Tak jak wcześniej wspominałam styl Shabby Chic kojarzy się z kwiatami i koronkami, które tak cenimy w Decu. Zadrapania dodają nieodkrytej tajemnicy dekorowanemu przedmiotowi. Wydaję się jakbyśmy znaleźli rzecz, która nie jedno przeżyło w swoim „życiu”…

 

styl-shabby-chic-decoupage-flatlay

 

Każdy potrafi wykonać tego typu zabieg. Cudownie wydobyć piękno przedmiotu po raz drugi. Nadać modnego stylu. A wszystko to dzięki kilkoma ruchami pędzla.

 

Dla moich wspaniałych subskrybentek pofrunął tutorial o przecierkach, jeżeli Ty też chcesz go dostać jedyne, co musisz zrobić to zapisać się do newslettera.

 

[convertkit form=5026885]

 

Share:

Daria Pieczonka