5 powodów dlaczego nikt nie kupuje Twojego rękodzieła

5-powodow-dlaczego-nikt-nie-kupuje-twojego-rekodziela

Już kiedyś wspominałam, że swoją przygodę ze sprzedażą rozpoczęłam nie tak jak powinnam, krótko mówiąc nie polubiłyśmy się na żadnym poziomie. Co miałam schrzanić to schrzaniłam. A co konkretnie się wydarzyło możesz przeczytać TUTAJ. Na szczęście Daria z dzisiaj wyciągnęła wiele cennych wniosków od Darii z przeszłości. Dzięki temu mogę podzielić się nimi z Tobą 🙂

5 powodów dlaczego nikt nie kupuje Twojego rękodzieła

Domyślam się, że skoro czytasz ten tekst to chcesz polepszyć sprzedaż oferowanych produktów rękodzielniczych i DOBRZE ! Może akurat stwierdzisz, że utożsamiasz się, z którymś z punktów i zechcesz coś zmienić 🙂 Powodzenia! Sam fakt, że szukasz to znaczy, że potrzebujesz zmiany.

Jeśli chciałabyś dowiedzieć się więcej o tym jak sprzedawać rękodzieło, przygotowałam dla Ciebie 60 stronicowy E-book z 24 interaktywnymi kartami pracy wraz z 7 arkuszami kalkulacyjnymi i filmem jak je obsługiwać, który pomaga kobietom jak Ty w wycenie produktów, w odnalezieniu grupy docelowej, niszy i idealnego klienta. Usprawnia codzienną pracę w Twoim małym biznesie, a wszystko po to, abyś powiększyła zyski ze sprzedaży swojego rękodzieła.

5 powodów dlaczego nikt nie kupuje Twojego rękodzieła

1. Nie wsłuchujesz się w potrzeby swoich klientów.

Łatwo można popaść w pułapkę myślenia „Ja, ja i jeszcze raz ja” Twój biznes nie kręci się wokół Ciebie. Twój biznes ma wsłuchiwać się w pragnienia klientów. Przestań na moment skupiać się tylko na swoich potrzebach, bo różnią się od tych, które mają Twoi klienci. Najlepszy produkt jest stworzony na podstawie potrzeb i pragnień Twoich klientów. Jeśli klienci nie widzą wartości w produktach, które oferujesz nie będą u Ciebie kupować.

2.Wartość i przeznaczenie jest nie jasne

Wyobraź sobie, że jesteśmy na pchlim targu. Kojarzysz to towarzyszące uczycie przytłoczenia oferowanymi produktami ? To jest ostatnie uczucie jakie chcesz wywołać u swoich klientów. Twój biznes powinien jasno określać problem, który rozwiąże i zmiany jakie przejdą Twoi klienci. Jakie benefity otrzymają Twoi klienci?

3. Jesteś niekonsekwentna.

Dzisiaj sprzedajesz kocyki dla dzidziusiów, jutro biżuterię, a pojutrze kartki okolicznościowe. Skup się na jednej kategorii i nią podążaj. Stwórz biznes, który będzie kojarzony z konkretną dziedziną. Raz, że klienci z łatwością sobie przypomną o Tobie, gdy będą potrzebować konkretnej rzeczy, którą oferujesz, a dwa pokażesz, że jesteś ekspertką w swojej dziedzinie.

4. Klienci nic o Tobie niewiedzą.

Uwielbiam kupować od małych, lokalnych biznesów lub od twórców internetowych, którzy wkładają całe serce w tworzenie swoich produktów. A skąd wiem, że wkładają serce? Bo zdążyłam ich poznać, poprzez obserwowanie w social media. Jeśli ich lubię, bo mają podobne myślenie, podobne upodobania i dają dużo dobrych i wartościowych treści chcę u nich kupować. Natomiast w małych stacjonarnych biznesach uwielbiam porozmawiać na temat kupowanych produktów, bo to dla tych ludzi oczko w głowie, bakcyl, o którym mówią z taką pasją, że po prostu chcesz kupić. Otwórz się, pokaż kim jesteś 🙂 Wiem, że jesteś interesującą osobą! Spróbuj to wykorzystać w dobrym celu.

5. Twoja strona internetowa jest do bani.

Unikam wszystkich stron, które wyglądają staroświecko. Stron bez zakładek „O mnie” lub „O nas”, bez regulaminu, sposobów i kosztów wysyłki, ze słabej jakości zdjęciami, działająca mega, mega powoli. W dzisiejszych czasach kiedy świat online jest tak popularny warto zainwestować czas lub/i pieniądze w fajną stronę internetową, która ma zachęcać do kupowania, a nie odstraszać.

jak-sprzedawać-rękodzieło

Czy któryś z 5 powodów dlaczego nikt nie kupuje Twojego rękodzieła pasuje do Ciebie ?

Share:

Daria Pieczonka