Bombka wklęsła z sową #DecoCzat 06.10.2021

bombka-wklesla-z-sowa-decoczat-06-10-2021

Bombka wklęsła z sową i ornamentami oraz z mnóstwem tekstur stworzonych z różnych preparatów nie koniecznie użytych to pierwotnych celów.

#DecoCzat 06.10.2021

W każdą środę o 19:00 odbywa się spotkanie kreatywne z nowym pomysłem w formie warsztatów online. Transmisję można oglądać na Fanpage MyDecoria, w grupie Handmade z myDecoria.pl, na kanale YouTube Daria Pieczonka oraz na Instagramie mydecoria.

Atutem tego typu spotkania jest możliwość zadania pytania z uzyskaniem błyskawicznej odpowiedzi. Nawiązania nowych relacji oraz dowiedzenia się czegoś ciekawego.

Bombka wklęsła o średnicy 12 cm z plastiku, która po 2 godzinach w ogóle nie przypomina swojego pierwotnego wyglądu. Otrzymała piękne struktury, sowę oraz mnóstwo ornamentów.

Bombka wklęsła z sową

Lista potrzebnych materiałów:

Bombka wklęsła z sową

Bombka wklęsła z sową krok po kroku:

Krok 1

Najpierw należy przetrzeć powierzchnię papierem ściernym i wyciągnąć zawieszkę. Dla wygody włożyłam pędzel w miejsce gdzie była zawieszka, aby wszędzie się łątwo dostać. Zagruntowuję powierzchnię białym gesso. Gdy suche, wydzieram z papieru ryżowego sowę i przyklejam ją we wklęsłym otworze przy pomocy kleju do decoupage.

Krok 2

Nakładam na pozostałą część bombki podkład do pasty pękającej. Robię to dość nieregularnie i nie po całości. Gdy suche, nakładam szpatułką pastę pękającą i rozcieram ją pędzlem szczecinowym do szablonów oraz delikatnie ją podnoszę do góry. Jak już popękana to nakładam w randomowych miejscach efekt trawy. Troszkę grubiej, troszkę cieniej i również delikatnie podnoszę włókienka do góry. Suszę nagrzewnicą, aby efekt trawy spęczniał. Należy to robić bardzo uważnie, bo można sobie stopić bombkę.

Krok 3

Do foremek silikonowych z ornamentami wepchałam trochę pasty modelującej i odstawiłam do wyschnięcia. Elementy schną długo, ale po wyjęciu są bardzo elastyczne, co mega pomaga w ozdabianiu bombek. Ornamenty przyklejam w około wklęsłej części. Tył bombki maluję 3 kolorami Allegro. Domalowuję tło w około sowy. A na ornamenty wcieram pastę postarzającą, a nadmiar ścieram mokrą chusteczką. Następnie dodaję złotego wosku, a sowę lakieruję.

Bombka wklęsła z sową

Bombka wklęsła z sową w wersji wideo

Zobacz inną inspirację Medalion z ornamentami

Share:

Daria Pieczonka