Jak zrobić medalion z ornamentami ? #DecoCzat 15.09.2021

jak-zrobic-medalion-z-ornamentami-decoczat-15-09-2021

Jak zrobić medalion z ornamentami w niekoniecznie zimowej i Bożonarodzeniowej wersji ?

Najpierw trzeba wybrać tworzywo, z którego będzie medalion. W sklepie mydecoria znajdziesz medaliony styropianowe, pleksi i plastikowe. Tym razem posiliłam się o te ostatnie.

#DecoCzat 08.09.2021

W każdą środę o 19:00 odbywa się spotkanie kreatywne z nowym pomysłem w formie warsztatów online. Transmisję można oglądać na Fanpage MyDecoria, w grupie Handmade z myDecoria.pl, na kanale YouTube Daria Pieczonka oraz na Instagramie mydecoria.

Atutem tego typu spotkania jest możliwość zadania pytania z uzyskaniem błyskawicznej odpowiedzi. Nawiązania nowych relacji oraz dowiedzenia się czegoś ciekawego.

Medalion o średnicy 12 cm idealnie pasuje do wybranych dekorów z dwóch różnych papierów ryżowych.

Jak zrobić medalion z ornamentami

Lista potrzebnych preparatów:

Jak zrobić medalion z ornamentami?

Krok 1

Pierwszym i podstawowym krokiem jest przygotowanie przedmiotu do dalszej obróbki czyli zmatowienie powierzchni papierem ściernym, a następnie zagruntowanie medalionu.

Jak zrobić medalion z ornamentami

Krok 2

Po wyschnięciu przykleiłam wycięty papier ryżowy po jednej i po drugiej stronie. Zrobiłam wyciski z masy lekkiej, które przykleiłam w około ilustracji na klej błyskawiczny.

Jak zrobić medalion z ornamentami

Krok 3

Na suchy medalion w białe miejsca nałożyłam mieszankę farby kredowej drzewko oliwkowe z proszkiem 3d. Po wyschnięciu dodałam pędzlem szczecinowym ruchem tapującym pozostałe kolory farb kredowych. Na koniec utrwaliłam papier ryżowym lakierem błyszczącym, a farby kredowe matowym. W ornament wtarłam pastę olejną, a nadmiar zebrałam mokrą chusteczką.

Jak zrobić medalion z ornamentami

Jak zrobić medalion z ornamentami w wersji wideo.

Zajrzyj również na inne inspiracje: Świąteczna zawieszka

Share:

Daria Pieczonka