Jak malować wyciski z masy lekkiej? #DecoCzat 08.09.2021

jak-malowac-wyciski-z-masy-lekkiej

Jak malować wyciski z masy lekkiej? Są różne metody na wymalowanie wycisków, natomiast w tym wpisie wprowadzę Was w 2 takie podstawowe techniki, dzięki, którym Wasze projekty wejdą na wyższy level.

#DecoCzat 08.09.2021

W każdą środę o 19:00 odbywa się spotkanie kreatywne z nowym pomysłem w formie warsztatów online. Transmisję można oglądać na Fanpage MyDecoria, w grupie Handmade z myDecoria.pl, na kanale YouTube Daria Pieczonka oraz na Instagramie mydecoria.

Atutem tego typu spotkania jest możliwość zadania pytania z uzyskaniem błyskawicznej odpowiedzi. Nawiązania nowych relacji oraz dowiedzenia się czegoś ciekawego.

Na spotkaniu miałam dylemat czy pójść w stronę zimową czy letnią, a koniec końców wyszła jesienna 😉 Dominują w niej pastele i delikatne kolory, struktury i wykończenia.

Lista użytych preparatów:

Jak malować wyciski z masy lekkiej?

Jak malować wyciski z masy lekkiej? Krok po kroku

Krok 1

Najpierw zagruntowałam plakietkę farbą kredową w kolorze kości słoniowej. Zrobiłam wyciski z masy lekkiej, które pozostawiłam do wyschnięcia na około 12 godzin. Podłożyłam sobie kawałek kartki, aby nie pobrudzić blatu, położyłam wyciski i rozpoczęłam ich malowanie.

Jak malować wyciski z masy lekkiej?

Krok 2

Wybrałam kolory w pastelowych odcieniach. W fazie początkowej wszystkie wymalowałam na ciemniejsze kolory, a po wyschnięciu metodą suchego pędzla nadawałam kontur jaśniejszymi odcieniami farb. Jeśli bazą był ciemny niebieski, to wybierałam jasny niebieski to metody suchego pędzla. Małe kwiatki, wymalowałam na róż wiktoriański, a następnie nałożyłam kropkę burgundowego, który rozblendowałam ku zewnętrznych krawędzi.

Jak malować wyciski z masy lekkiej?

Krok 3

Przykleiłam papier ryżowy na plakietkę. Nałożyłam w randomowych miejscach pastę strukturalną, a następnie przykleiłam ze sobą obie części na heavy body gel. Ułożyłam kompozycję i utwierdziłam kwiaty na gel. Ramkę wymalowałam na piaskowy, a następnie zalałam środek pouring glaze.

Jak malować wyciski z masy lekkiej?

Jak malować wyciski z masy lekkiej? W formie warsztatów online.

Zobacz inny mój projekt 🙂

Zegar z Alicją w krainie czarów.

Share:

Daria Pieczonka