Jak zrobić zegar decoupage?

jak-zrobic-zegar-decoupage

Jak zrobić zegar decoupage? Jedną z opcji jest wybranie papieru ryżowego z motywem Alicji w krainie czarów. Dodaniem kwiatowych wycisków oraz pasujących kolorów.

Zegar to nieodłączny element wystroju domu oraz praktyczny przedmiot do pokazywania aktualnej godziny, który pozwala nie spóźniać się na DecoCzaty 🙂 Gdy tylko pojawiła się nowa kolekcja Alice od Stamperii papier ryżowy przykuł moją uwagę od razu. Zaczarowana przystąpiłam do pracy nad przedmiotem.

Lista potrzebnych rzeczy:

Jak zrobić zegar decoupage krok po kroku?

Krok 1

Podstawowym krokiem to zagruntowanie powierzchni. Użyłam gesso w paście, które rozcieńczyłam z wodą. Równie dobrze można użyć podkładu akrylowego. Następnie przykleiłam papier ryżowy z motywem zegara na środku tarczy. Pomógł mi w tym klej do decoupage. Na wyschniętą ilustrację przyłożyłam szablon zegar i nałożyłam pastę z koralikami.

jak-zrobic-zegar-decoupage

Krok 2

Do foremki Prima włożyłam masę lekką i zrobiłam wyciski z różą, dekory oraz listki. Pozostawiłam do wyschnięcia. Następnie nakleiłam dookoła tarczy zegara używając kleju błyskawicznego. Nałożyłam randomowo pastę efekt mchu, którą wysuszyłam nagrzewnicą. Dzięki temu zabiegowi ładnie spęczniała.

Krok 3

Róże wymalowałam na kość słoniową, a całą resztę na zieloną patynę i country niebieski. Po wyschnięciu suchym pędzlem przeleciałam farbą kość słoniowa. Zabezpieczyłam wszystko lakierem matowym. Na wypukłe elementy dodałam pastę woskową srebrny z połyskiem.

jak-zrobić-zegar-decoupage

Zobacz również inny tutorial => Magiczne lustro z kwiatami.

Pozdrawiam Daria 🙂

Share:

Daria Pieczonka