Jak ozdobić prowansalskie słoiczki krok po kroku?

jak-ozdobic-sloiczki

Jak ozdobić prowansalskie słoiki?

Dziś moja propozycja, aby zwykłe szklane słoiczki zrobiły się trochę bardziej niezwykłe. Wykorzystałam do tego papier ryżowy z motywem lawendy, który bardzo, ale to bardzo mi się podoba. Z tymi prześlicznymi motywami stworzyłam już małe pudełko, teraz słoiczki, ale myślę, że to jeszcze nie koniec :-).

Jak ozdobić prowansalskie słoiki

Jak ozdobić prowansalskie słoiki krok po kroku?

Uważam, że projekt jest stosunkowo prosty, a do jego wykonania nie potrzeba wielu preparatów. Zatem zapraszam!

Jak ozdobić prowansalskie słoiki

Lista potrzebnych preparatów do zrobienia słoików:

Wszystkie użyte preparaty znajdziesz u mnie w sklepie. Dodatkowo przygotowałam ich spis, a także odnośniki do konkretnych produktów, abyś nie musiała ich szukać. Po prostu kliknij w produkt poniżej, a przeniosę Cię bezpośrednio do sklepu.

Jak ozdobić prowansalskie słoiki krok po kroku?


Jak ozdobić prowansalskie słoiki

Krok 1

Pracę rozpoczęłam od pomalowania słoiczków bonding primerem. Pozostawiłam pracę do wyschnięcia, a następnie pomalowałam białą farbą akrylową miejsca gdzie miałam zamiar przykleić papier ryżowy. Również pozostawiłam farbę do wyschnięcia. 

Następnie przykleiłam wybrany motyw lawendowy na jednym słoiku, a na drugim papier w delikatne szare kwiatki. Motywy zabezpieczyłam lakierem akrylowym matowym.

Krok 2

Z foremki do odlewów provence wybrałam jeden motyw do ozdobienia jednego ze słoiczków. Foremkę wypełniłam masą lekką i delikatnie wyjęłam swój motyw. Nie wykorzystałam całego motywu, jedynie odcisk samej gałązki lawendy. Nadmiar masy obcięłam, tak, aby uformował mi się owal. Przykleiłam motyw klejem express glue, okalając go ramką z foremki silikonowej.

Teraz czas na ozdobne wyciski. Użyłam do tego foremek z motywem sznura, motyla, kokardki. Ułożyłam z nich kompozycję na dwóch słoikach. Każdy jest ozdobiony trochę inaczej, aczkolwiek tworzą spójny komplet. Myślę, że tu może zadziałać wyobraźnia. Możecie wykorzystać różne foremki, takie jakimi po prostu dysponujecie.

Krok 3

Następnie słoiczki pomalowałam wybranymi farbami. Dodałam do farby odrobinę proszku 3D, który nadaje jej ciekawą strukturę. Jeden słoik jest szary, drugi lawendowy. Ale farbę lawendową dość mocno zmieszałam z białą farbą, aby uzyskać pastelowy kolor. Wyciski pomalowałam białą farbą. Całość po wyschnięciu farb polakierowałam lakierem matowym 3 razy.

Pomalowałam także gałązki lawendy z mojego wycisku. Użyłam najpierw ciemnych farb, fioletowej i zielonej. Następnie delikatnie nałożyłam na nie farby w takich samych, ale jaśniejszych odcieniach.

Na koniec już tylko lekkie postarzanie. Tym razem farbą antiquing w kolorze szarym. Posmarowałam nią wyciski, a nadmiar szybko wytarłam mokrą chusteczką.

I gotowe! Prawda, że projekt łatwy, lekki i przyjemny? 

 

Zapraszam także do mojego wcześniejszego projektu na blogu: Zegar vintage loft krok po kroku

Miło mi będzie także gościć Was na moim FB i Instagramie 

Jak zrobić pudełko z poinsecją? Decoupage krok po kroku
Share:

Daria Pieczonka