Jak zrobić kwiatowe serca? Krok po kroku

jak-zrobic-kwiatowe-serca-krok-po-kroku

Jak zrobić kwiatowe serca? Akrylowe serduszka z kwiatowymi motywami z papierem ryżowym Stamperii. W kolekcji Garden of Promises zakochałam się od „pierwszego wejrzenia” Urzekły mnie te akwarelowe kwiaty w pięknych kolorach.

Jak zrobić kwiatowe serca

Jak zrobić kwiatowe serca? krok po kroku

Dziś przedstawiam pierwszy z projektów z użyciem jednego z tych papierów- kolejny jest w trakcie tworzenia 🙂 Zatem po kolei…

Jak zrobić kwiatowe serca

Lista potrzebnych preparatów do zrobienia serduszek:

Wszystkie użyte preparaty znajdziesz u mnie w sklepie. Dodatkowo przygotowałam ich spis, a także odnośniki do konkretnych produktów, abyś nie musiała ich szukać. Po prostu kliknij w produkt poniżej, a przeniosę Cię bezpośrednio do sklepu.

Jak zrobić kwiatowe serca? Krok po kroku

Jak zrobić kwiatowe serca

Krok 1

Pracę z pleksi zaczęłam, jak zawsze, od zmatowienia powierzchni papierem ściernym oraz pomalowania podkładem bonding. Zabieg ten daje mi pewność, że powierzchnia jest dobrze przygotowania do ozdabiania i nie będzie później niespodzianek w postaci odpryskującej farby. Tak przygotowane połówki serduszek zostawiłam do samoistnego wyschnięcia na kilka godzin. Następnie pomalowałam serduszka farbami w trzech jasnych odcieniach- kość słoniowa, antyczna kość słoniowa i kremowy biały- nabierając je jednocześnie na pędzelek gąbkowy. Jedną połówkę pomalowałam farbą kredową w kolorze burgundowym.

Krok 2

Z papieru ryżowego Stamperii wyrwałam 4 motywy i przykleiłam na czterech połówkach serduszek. Kiedy klej wysechł okazało się, że tło z papieru ryżowego różni się od tła na sercach, więc zamalowałam je cienkim szczeciniastym pędzlem. Następnie na wszystkich 6 połówkach zrobiłam malutkie kropeczki w dwóch kolorach, używając rozwodnionej farby i pędzla do szablonów. Wszystko polakierowałam lakierem matowym- oczywiście połówki z papierem ryżowym lakierowałam wielokrotnie, szlifując co kilka warstw.

Krok 3

Z foremek teksturowych Stamperii oraz masy superlekkiej przygotowałam wyciski kwiatów i listków, ułożyłam z nich kompozycje, a następnie przykleiłam na tych połówkach serduszek, które nie były ozdobione papierem ryżowym. Kwiaty na jasnej połówce pomalowałam farbami w kolorach zbliżonych do tych na motywie. Na tym etapie skleiłam już serduszka przy pomocy express glue. Następnie przygotowałam wyciski-sznureczki i przykleiłam w miejscu połączenia dwóch połówek serc. Wszystko dokładnie polakierowałam i zostawiłam do wyschnięcia.

 

Krok 4

Farbę kredową w kolorze burgundowym lekko rozcieńczyłam wodą i pomalowałam nią sznureczki oraz kwiatowe wyciski. Nadmiar farby od razu starłam nawilżaną chusteczką. Farba pozostała tylko w zagłębieniach wycisków, podkreślając efekt trójwymiarowości.

Na koniec przez zawieszkę przewlekłam sznureczek oraz dodałam kokardki z koronkowych tasiemek. Kokardki przykleiłam przy pomocy kleju na gorąco.

Jak Ci  się podobają takie serduszka? Lubisz tego typu dekoracje?  Może skusisz się na zrobienie podobnych? Moje serduszka będą prawdopodobnie dodatkiem do kwiatów. Masz pytania do tego projektu – chętnie odpowiem. 

Jak zrobić kwiatowe serca


Zobacz moją inną inspirację. Jak zrobić rustykalną tacę?

Zapraszam też do odwiedzenia mnie na Facebooku oraz Instagramie

Share:

Daria Pieczonka