Jak zrobić ombre na bombce? #DecoCzat 27.10.2021

jak-zrobic-ombre-na-bombce-decoczat-27-10-2021

Jak zrobić ombre na bombce? Medalion XXL, zimowy widoczek, a do tego dużo niebieskości. Tym dzisiaj Cię zaskoczę.

#DecoCzat 27.10.2021

W każdą środę o 19:00 odbywa się spotkanie kreatywne z nowym pomysłem w formie warsztatów online. Transmisję można oglądać na Fanpage MyDecoria, w grupie Handmade z myDecoria.pl, na kanale YouTube Daria Pieczonka oraz na Instagramie mydecoria.

Jak zrobić ombre na bombce?

Atutem tego typu spotkania jest możliwość zadania pytania z uzyskaniem błyskawicznej odpowiedzi. Nawiązania nowych relacji oraz dowiedzenia się czegoś ciekawego.

Bombka Medalion o średnicy 20 cm z plastiku, która po 3 godzinach w ogóle nie przypomina swojego pierwotnego wyglądu. Otrzymała piękne struktury, ombre, a także dekupaż oraz wiele innych zimowych past.

Jak zrobić ombre na bombce?

Lista potrzebnych materiałów:

Wszystkie użyte preparaty znajdziesz u mnie w sklepie. Dodatkowo przygotowałam ich spis, a także odnośniki do konkretnych produktów, abyś nie musiała ich szukać. Po prostu kliknij w produkt poniżej, a przeniosę Cię bezpośrednio do sklepu.

Jak zrobić ombre na bombce?

Jak zrobić ombre na bombce? krok po kroku

Krok 1

Najpierw należy przetrzeć powierzchnię papierem ściernym i wyciągnąć zawieszkę. Dla wygody włożyłam pędzel w miejsce gdzie była zawieszka, aby wszędzie się łatwo dostać.

Zagruntowuję powierzchnię białym gesso. Gdy suche, wydzieram z papieru ryżowego pejzaż i przyklejam go na jednej ze stron medalionu przy pomocy kleju do decoupage.

Dzień wcześniej wepchałam pastę modelującą do foremki teksturowej, a po 24 godzinach wyciągnęłam i pocięłam na kawałki. Wybrałam większe gwiazdki i część mniejszych dopasowałam je tak, aby tworzyły niebo nad wioską. Z masy lekkiej zrobiłam wyciski sznurki i przykleiłam go w około wioski.

Krok 2

Odbiłam gwiazdki z szablonu na tyle bombki i wysuszyłam. Widoczek zabezpieczyłam lakierem i zmieniłam mu kolory z fioletowych na granatowe.

Stworzyłam ombre, czyli zaczęłam od najciemniejszego koloru na górze, potem dżinsowy, miętowy i na końcu biały. Całą bombkę potraktowałam w ten sam sposób.

Krok 3

Na śnieg nałożyłam pastę pękającą transparentną przy pomocy szpatułki. Pastę szklaną w miejsca wykolorowane, Ice Crystal na drzewka, a na daszki i choinki Snow Crystal. Wszystko delikatnie popruszyłam brokatem.

Całość wylakierowałam (oprócz miejsc z pastami). A na gwiazdki, sznurek i gwiazdki z tyłu bombki dodałam pastę woskową srebrny z połyskiem.

Jak zrobić ombre na bombce? W wersji wideo

Zobacz inną inspirację Bombkę wklęsłą z sową

Do następnej inspiracji 🙂 Daria

Share:

Daria Pieczonka