Jak zrobić panel ogrodowy ze słonecznikami w kilku krokach?

jak-zrobic-panel-ogrodowy-ze-slonecznikami-w-kilku-krokach

Jak zrobić panel ogrodowy ze słonecznikami w kilku krokach? Dowiesz się tego z opisanych kroków poniżej. No więc przedstawiam Wam moją rustykalną wersję tego ciekawego panelu. Od razu wiedziałam, że foremka ze słonecznikami będzie pięknie uzupełniać tę dekorację, dodałam też fakturę słojów drewna i pomalowałam całość, jednak jeżeli położymy wyciski na surowe drewno też wyjdzie nam bardzo ciekawy efekt, ponieważ sam panel oryginalnie ma już ciekawą fakturę oraz kolory.

Jak zrobić panel ogrodowy ze słonecznikami w kilku krokach?

Jak zrobić panel ogrodowy ze słonecznikami w kilku krokach?

Jak zrobić panel ogrodowy ze słonecznikami w kilku krokach?

Lista potrzebnych preparatów do zrobienia panelu ogrodowego:

Wszystkie użyte preparaty znajdziesz u mnie w sklepie. Dodatkowo przygotowałam ich spis, a także odnośniki do konkretnych produktów, abyś nie musiała ich szukać. Po prostu kliknij w produkt poniżej, a przeniosę Cię bezpośrednio do sklepu.

Jak zrobić panel ogrodowy ze słonecznikami w kilku krokach?

Jak zrobić panel ogrodowy ze słonecznikami w kilku krokach?

Krok 1

Jak zawsze pierwszym etapem jest zagruntowanie powierzchni dekorowanego przedmiotu. Do drewnianych elementów użyłam zwykłego podkładu akrylowego natomiast do metalowych część narzędzi ogrodniczych użyłam bonding primer, dzięki czemu mam gwarancję świetnej przyczepności farby. Przed nałożeniem podkładu, zeszlifowałam delikatnie metalową powierzchnię.

Krok 2

Na zagruntowany panel nakładam modeling paste, a następnie tworzę słoje drewna za pomocą gumowej szpatułki mającej zaokrąglony kształt. Bujałam nią do przodu i tyłu tak, aby stworzyć wyraźną fakturę. Kiedy już jestem zadowolona z efektu, pastę zostawiam do wyschnięcia.

Krok 3

Transfer z napisem „Farmer’s Market” wycianam z białego tła uważając, aby nie naruszyć foli zabezpieczającej. Sam transfer jest bardzo cieniutki, a mój panel ma stworzoną fakturę utrudniającą przeniesienie go na powierzchnię, dlatego wymyśliłam, że przeniosę transfer na stone paper dzięki czemu będę miała gładką powierzchnię pod transferem.

Wycięłam zbliżony do wielkości transferu kawałek papieru, a następnie pomalowałam go białą farbą, aby napis był widoczniejszy. Po wyschnięciu farby przenoszę transfer za pomocą dołączonego płaskiego patyka. Staram się nie pomijać żadnego miejsca, aby transfer dobrze się przykleił. Po przyklejeniu ponownie wycinam transfer z papieru.

 

Krok 4

Wyschnięty panel maluję różnymi odcieniami brązów i beżów, a po wyschnięciu farby naklejam transfer używając do tego heavy body gel.

Krok 5

Z masy superlekkiej tworzę kompozycję ze słoneczników, którą przyklejam na ekspress glue. Zostawiam do wyschnięcia.Motywy roślinne maluję czekoladową farbą, a następnie nadmiar zmywam mokrą chusteczką zastawiając ciemne miejsca tylko tam, gdzie w naturze tworzy się cień. Płatki słonecznika oraz liście maluję żółcieniami i zieleniami. W niektórych miejscach na panelu dodaję farbę w odcieniu kości słoniowej, a następnie ją zmywałam tworząc delikatne jasne smugi. Całość cieniowałam ciemną farbą. Nakładałam małym pędzelkiem farbę a następnie blendowałam ją gąbką. Po wyschnięciu pracę zabezpieczyłam werniksem do farb kredowych, aby praca była całkowicie matowa.

Krok 6

Trzony od narzędzi ogrodniczych pomalowałam brązową farbą , metalową górę natomiast na szary kolor. Po wyschnięciu nałożyłam jeszcze rozwodnioną farbę dla efektu brudnego narzędzia. Po nałożeniu farby delikatnie tapowałam chustką kilka razy, żeby usunąć nadmiar wody.

Mój panel nie posłużył na kwiaty, a znalazł zastosowanie do przechowywania pędzli. Myślałam też, żeby powiesić go koło lustra do przechowywania spinek oraz gumek do włosów. Cieszę się, że go zrobiłam, ponieważ bardzo lubię różne ciekawe kształty dające pole do wykorzystania swojej wyobraźni. Dodatkowo udało mi się wkomponować moje ukochane słoneczniki co nadało pracy wartość sentymentalną.

Pozdrawiam Marta Kosmalska


Zapraszam Cię również do mojej innej inspiracji Rustykalny Wazon

Jeżeli macie ochotę to zajrzyjcie na moje profile:

Do zobaczenia przy następnej inspiracji Marta

Share:

Daria Pieczonka