Jak zrobić rustykalny wazon? Krok po kroku
Jak zrobić rustykalny wazon, który idealnie sprawdzi się jako pojemnik na świeże zioła do kuchni? Wystarczy użyć ciekawych, wiejskich motywów i praca nabiera odpowiedniego charakteru. Wiejskie klimaty są mi bardzo bliskie, gdyż tam się wychowałam. Stare deski, zioła czy kury są nieodłącznym elementem tego krajobrazu, dlatego nie mogło ich zabraknąć na moim wazonie.
Jak zrobić rustykalny wazon?
Całość dopełniłam różnymi popękanymi fakturami ze spękań jednoskładnikowych oraz pasty pękającej. Na więcej szczegółów zapraszam niżej:
Lista potrzebnych preparatów do zrobienia rustykalnego wazonu
Wszystkie użyte preparaty znajdziesz u mnie w sklepie. Dodatkowo przygotowałam ich spis, a także odnośniki do konkretnych produktów, abyś nie musiała ich szukać. Po prostu kliknij w produkt poniżej, a przeniosę Cię bezpośrednio do sklepu.
- Metalowy wazon
- podkład Bonding Primer
- papier ryżowy Ciao Bella
- klej do decoupage
- Farby allegro Stamperia: biały, czarny, czekolada, umbra, kość słoniowa
- podkład do spękań
- pasta pękająca
- spękania jednoskładnikowe
- masa superlekka
- foremka silikonowa sznury
- Decor Transfers Prima Morning Farmhouse
- werniks akrylowy
Jak zrobić rustykalny wazon? krok po kroku
Krok 1
Powierzchnię metalowego wazonu starłam papierem ściernym dla lepszej przyczepności podkładu. Nałożyłam cienką warstwę bonding primer. Zostawiłam do dobrego wyschnięcia. Papier ryżowy podzieliłam na kilka kawałków. Na brzegach wydarłam nieregularne kształty. Przykleiłam kawałek po kawałku uważając, aby deski nie były pod skosem a równo schodziły na dół wazonu.
Po przyklejeniu papieru wydarłam w niektórych miejscach dziury na które nałożyłam podkład do pasty pękającej a następnie samą pastę różnicując jej grubość. Zostawiłam do wyschnięcia.
Krok 2
Górę wazonu pomalowałam kolorem czekoladowym oraz umbra, a po wyschnięciu nałożyłam w niektórych miejscach preparat do spękań jednoskładnikowych. Po wyschnięciu preparatu nałożyłam farbę w odcieniu kości słoniowej robiąc prześwity farby spod spodu za pomocą chusteczki nawilżonej. Uważam również na spękania jednoskładnikowe, aby ich nie zamalować, gdyż nie należy wielokrotnie dotykać miejsca, gdzie jest preparat a tylko raz.
Dodaje też kolor umbry w niektórych miejscach. Dół wazonu przyciemniam czarnym kolorem.
Krok 3
Ziołowymi wyciskami z masy superlekkiej ozdobiłam pojemnik. Przed wyjęciem z foremki trudnego i cienkiego wzoru wsadziłam foremkę do zamrażarki dla ułatwienia sobie zadania.
Po tym zabiegu wszystkie zioła wyszły idealnie.
Na dół wazonu dodaję sznureczek z masy i przyklejam go.
Krok 4
Przyklejam transfer z kurą odczepiając spodnią część folii. Patyczkiem odciskam wzór na pojemniku a kiedy mam już pewność dobrego przyklejenia odczepiam folię która znajduje się na powierzchni transferu.
Krok 5
Wyciski i transfer maluję czekoladowym odcieniem farby a następnie nadmiar usuwam chusteczką nawilżoną.
Transfer ostrożnie skrobie nożykiem, aby powstały delikatne uszkodzenia. Całość zabezpieczam matowym werniksem akrylowym.
Gotowe.
Taki wazon sprawdzi się idealnie na przechowywanie ziół czy świeżej mięty albo kwiaty.Ja jako fanka tego stylu oraz gotowania jestem bardzo zadowolona z posiadania takiego pojemnika. Jeżeli Ty również lubisz ten styl to koniecznie zrób taką pracę.
Marta Kosmalska
Zapraszam Cię również do mojej innej inspiracji Flower Box
Jeżeli macie ochotę to zajrzyjcie na moje profile:
Do zobaczenia przy następnej inspiracji Marta