Jak zrobić panel w stylu farm house?

jak-zrobic-panel-w-stylu-farm-house

Jak zrobić panel w stylu farm house? Panel w stylu farm house, stareńki i zardzewiały. Nie samymi różami człowiek żyje…😄 Czasami odchodzę od moich romantycznych projektów i robię rzeczy w stylu loftowym, farm house, z dużą ilością czerni, rdzy, z nutką nowoczesności. Tym bardziej, że to obecnie modny trend we wnętrzach i tego typu dekoracje cieszą się dużą popularnością.

Jak zrobić panel w stylu farm house?

Zainspirowała mnie do jego stworzenia foremka Prima. Ta krowa i świnka są cudownie przesympatyczne. Ponadto panele to coś co ostatnio mi w duszy gra i po kolei tworzę je do każdego wnętrza swojego domu. Ten będzie do mojej loftowej kuchni… Bardzo ciekawa jest też moim zdaniem zabawa z pastami strukturalnymi. Można tworzyć interesujące efekty nakładając je szpachelką, przez szablon, czy przecierając.

Lista preparatów:

Jak zrobić panel w stylu farm house?

Krok 1

Bejtram podzieliłam na części taśmą malarską. Zewnętrzne części pomalowałam czarnym gesso. Środek pozostawiłam biały. Porwałam na kawałki kartki ze starej książki i dopasowując je do siebie nakleiłam na panel klejem do decu. Wcześniej kawałki książki zwilżyłam wodą. Wierzch tej wyklejanki także obficie posmarowałam klejem. Na wyschnięte gesso nałożyłam szpachelką pastę. Bardzo nieregularnie, uzyskując strukturę.

Jak zrobić panel w stylu farm house?

Krok 2

Farbami w kolorze szarym i brązowym gąbką „pociapałam” cały panel. Nakleiłam na górę panelu dociętą na wymiar listwę styropianową i drewnianą. Pomalowałam je czarną farbą. Gdzieniegdzie na listwach użyłam delikatnie lakieru na spękań jednoskładnikowych. Gdy wysechł, listwy pomalowałam na szaro, zostawiając czarny kolor w zakamarkach.

Jak zrobić panel w stylu farm house?

Krok 3

Teraz czas na wyciski. Zrobiłam je z masy lekkiej. Ułożyłam klasycznie, jak na wielu obrazkach farm house. Najpierw krowa, potem świnka i na samej górze kogut. Dodałam także wyciski z foremki ze sznurkiem kulkowym oddzielając część panela ze strukturą od części środkowej. Ulepiłam także śrubki z masy. Kuleczkę spłaszczyłam, a wgłębienie zrobiłam śrubokrętem.

Jak zrobić panel w stylu farm house?

Krok 4

Sznurki pomalowałam na czarno. Potem delikatnie gąbką dodałam farby szarej, tak, aby w zagłębieniach pozostał kolor czarny, podobnie jak na listwach. Zwierzęta pomalowałam na brązowo, przygotowując je pod efekt rdzy. Efekt rdzy nałożyłam zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Na powierzchni zblendowałam wszystkie 4 kolory farb dostępne w zestawie. Następnie nasypałam na to proszek i całość rozmieszałam małym, mokrym pędzelkiem. Po wyschnięciu ukazała się moim oczom piękna rdza!!! Preparat rewelacja!

Krok 5

Całość panelu, oprócz zardzewiałych elementów zabezpieczyłam lakierem wodnym matowym. I na koniec oczywiście patyna. No cóż… Lubie brudzić, więc brudzę. Wszystkie wyciski na brzegach smaruje patyną, a potem jej nadmiar wybieram ręcznikiem papierowym. Mam nadzieję, że panel Wam się spodoba. Może ktoś kto posiada loftowe, farm housowe wnętrza pokusi się o zrobienie takiej, bądź podobnej, oryginalnej dekoracji.

Zapraszam was także do oglądnięcia mojej wcześniejszej inspiracji na blogu Mydecoria – romantycznego pudełka w róże.

Będzie mi także bardzo miło jak odwiedzicie moją stronę na fb lub instagramie sm_decuart.

Share:

Daria Pieczonka