Plusy mieszkania w Anglii – 10 zalet życia w UK

plusy-mieszkania-w-anglii

Poruszę temat dosyć mi bliski, bo dotyczący miejsca mojego aktualnego zamieszkania czyli plusy mieszkania w Anglii. Do UK przeprowadziliśmy się w 2013 roku, czyli 4 lata temu. Po takim czasie już możesz sobie wyrobić zdanie na dany temat. Podjęcie decyzji o wyjeździe było dosyć trudne, ale w dłuższej perspektywie wyszło nam to na dobre. W końcu dalej przecież tutaj mieszkamy.

Wymyślenie 10 pozytywów o Anglii było dosyć prostym zadaniem, niektóre punkty pewnie będą oczywistą oczywistością, a nie które mogą Cię zaskoczyć.

 

Plusy mieszkania w Anglii

 1. Język Angielski

  Największym i najpozytywniejszym aspektem mieszkania w Anglii jest nauka języka, która w dzisiejszych czasach znacząco wpływa na przyszłość. Jestem otoczona językiem z każdej strony w pracy, ze znajomymi, w sklepie, w banku, w telewizji, wszędzie. Uważam, ze najlepszą i najszybszą metodą na naukę obcego języka to jest rozmowa, której nie brakuje jeśli mieszkasz w obcym kraju.

 2. Pieniądze

  Kompletnie inny stosunek jakości życia do stawki minimalnej. Aktualnie stawka minimalna na godzinę wynosi £7,50. Na rok 2020 jest prognozowany wzrost do £9,00. Zyskujesz normalne życie bez obaw o nieprzewidziane wydatki. Wakacje kilka razy do roku. Ogólnie pojęty spokój wewnętrzny. A jeśli ktoś myśli o przyszłości to łatwiej mu zbudować  poduszkę finansową.

 3. Praca

  Jest wszędzie, na wyciągnięcie ręki. Szczerze mówiąc nie bardzo musisz się starać, aby ją dostać. Natomiast jeśli jesteś ambitna na pewno zostaniesz wynagrodzona. Łatwiej o awans.

 4. Ludzie

  Ogólnie bardzo przyjemni, przyjaźni, uśmiechnięci, a co najważniejsze nie wtykają nosa w nie swoje sprawy. Lubiący krótkie pogawędki. Nagminnie używający przepraszam i dziękuję.

 5. Kultura

  Na terenie Anglii znajduje się wiele muzeów, zamków, ogrodów botanicznych, za które zazwyczaj nie jest wymagana żadna opłata. Można więc świetnie spędzić nie jeden dzień wolny. Uwielbiają obrazy i rękodzieło.

 6. Oferty wycieczkowe

  Można znaleźć mega tanie wycieczki. Czasem watro przylecieć z Polski do Anglii i z Anglii lecieć w jakąś podróż.

 7. Sklepy

  Mnóstwo taniego asortymentu. B&M, The Range, Wilko, Poundland, Primark, Sport Direct trochę się odnosi do punktu drugiego, że można fajnie żyć, bo są do tego predyspozycje. Oczywiście zależy jakie kto ma wymagania, bo raczej ciężko się ubierać u Chanel.

 8. Farmacutyka

  Dostęp do większości lekarstw, szczepionek i pigułek antykoncepcyjnych jest darmowy.

 9. Znajomi

  Polacy w Anglii są inni, zwłaszcza w miejscowości, w której mieszkam, gdzie rodaków jest tylko garstka. Jesteśmy jak rodzina. Gotowi pomóc i wesprzeć.

 10. Niezależność

  Chyba najwyższy poziom niezależności, kiedy wyjeżdżasz w obce miejsce bez znajomych, rodziny i jesteś zdana na siebie. Uczy odpowiedzialności. Dzięki temu świadomiej podejmujesz decyzje.

 

Anglia wniosła dużo dobrego w moje życie.

Bo jestem takim człowiekiem, który zawsze stara się widzieć pozytywy. Mimo, że święta bez rodziny, że widujemy się raz lub 2 razy do roku, że jestem tutaj sama z mężem, na własnych warunkach, a jeśli coś się schrzani to jedyną osobą, którą mogę winić jestem ja.

Jeszcze nigdy przedtem nie byłam tak świadoma tego kim jestem i co chcę osiągnąć. Ciekawe czy to właśnie dzięki pobytowi w UK…

 

Napisz w komentarzu czy chciałabyś mieszkać gdzieś po za granicami Polski?

I jak podobały Ci się plusy mieszkania w Anglii, a może już tutaj mieszkasz i chciałabyś dodać swoje.

Share:

Daria Pieczonka