Pomysł na fajną świąteczną dekorację krok po kroku

pomysl-na-fajna-swiateczna-dekoracje-krok-po-kroku

Pomysł na fajną świąteczną dekorację. Jak zrobić połyskującą zawieszkę z okienkiem i śnieżynkami? Gdy zobaczyłam tę zawieszkę wiedziałam, że powstanie z niej dekoracja w odcieniach błękitu, bieli i granatu. Wiedziałam też, że pojawi się na niej motyw śniegowych płatków oraz okienko z pleksi. W projekcie tym pokażę też , jak w łatwy sposób, przy pomocy farb i stempli zrobić ciekawe tło. 

Lista potrzebnych preparatów do zrobienia zawieszki

Wszystkie użyte preparaty znajdziesz u mnie w sklepie. Dodatkowo przygotowałam ich spis, a także odnośniki do konkretnych produktów, abyś nie musiała ich szukać. Po prostu kliknij w produkt poniżej, a przeniosę Cię bezpośrednio do sklepu.

Pomysł na fajną świąteczną dekorację krok po kroku

Krok 1

Pracę z zawieszką zaczęłam od przetarcia jej powierzchni papierem ściernym, aby pozbyć się wszelkich nierówności i zadziorków. Następnie pomalowałam wszystkie jej strony cienką warstwą podkładu akrylowego.

Krok 2

Po wyschnięciu podkładu znów przeszlifowałam powierzchnię  Teraz mogłam zabrać się za namalowanie tła. Wybrałam farby w czterech kolorach (błękitny, granatowy, biały i niebieski), cztery gąbeczki oraz wodę w buteleczce z atomizerem. Nakładałam farby gąbkami na przemian, starając się zacierać granice między kolorami, tak by powstały łagodne przejścia. Starałam się pracować szybko,bo tylko mokre farby ładnie się łączą. W razie potrzeby pryskałam delikatnie wodą.

Krok 3

Po wyschnięciu farb polakierowałam wszystko cienką warstwą lakieru matowego. Następnie spryskałam wszystko delikatnie białą i granatową , lekko rozcieńczoną farbą.  

Krok 4

Ostatnim etapem tworzenia tła było odbicie śnieżynek przy pomocy stempli kauczukowych. Aby uniknąć nałożenia na stempel zbyt dużej ilości farby, nakładałam farbę nie bezpośrednio na stempel, a na kartkę, po czym dociskałam stempel do kartki i dopiero odbijałam wzór na zawieszce. Tak przygotowane tło dwukrotnie polakierowałam.

Pomysł na świąteczną dekorację

Krok 5

Przyszedł czas na elementy dekoracyjne. Używając formy Stamperii i masy superlekkiej zrobiłam wycisk śnieżynki i zostawiłam do wyschnięcia.

Pomysł na świąteczną dekorację

Krok 6

Wybrałam dwa tekturowe dekory, pomalowałam je czarnym gesso i lekko posypałam średnioziarnistym proszkiem 3d. Suche dekory pomalowałam farbą metaliczną delicate w kolorze srebrnym. Farby z tej serii są cudownie napigmentowane i wystarczy jedna warstwa by uzyskać piękny efekt.

Krok 7

Następnie nałożyłam pastę krystaliczną i dodatkowo posypałam ją kamyczkami w kolorze srebrnym i białym. Do sklejonej przy pomocy express glue bazy przykleiłam mniejszy dekor a wokół niego utworzyłam obwódkę pisakiem z pastą krystaliczną i posypałam kamyczkami.

Pomysł na świąteczną dekorację

Krok 8

Śnieżynkę z masy lekkiej pomalowałam mieszanką farby granatowej i srebrnej. Po wyschnięciu farb przetarłam wycisk nałożoną na palec perłową konturówką, która cudownie błyszczy. Tą samą konturówką zrobiłam też w kilku miejscach kropeczki. Suchą śnieżynkę przykleiłam na środku okienka przy pomocy pasty heavy body gel. Na boczne krawędzie zawieszki nałożyłam niewielką ilość pasty z kryształkami lodu.  Zostawiłam wszystko na noc do wyschnięcia. 

Krok 9

Następnego dnia, gdy miałam pewność, że wszystko jest suche mogłam przykleić okienko- połowę medalionu pleksi oraz ozdobioną wcześniej  rameczkę z tektury. Zrobiłam to przy pomocy kleju szybkoschnącego.  I tutaj ważna uwaga. Kiedy tworzymy dekoracje z okienkiem, warto poczekać dłużej z przyklejeniem pleksi. Działając pospiesznie ryzykujemy,że schnące i parujące preparaty utworzą na szybce kropelki pary, które nie wyglądają atrakcyjnie. 

Pomysł na świąteczną dekorację


I to już właściwie koniec. Dodałam jeszcze szyfonową tasiemkę aby można było powiesić dekorację. 

Pomysł na świąteczną dekorację


Mam nadzieję że podoba Wam się ten projekt. Nie jest typowo świąteczny, więc może zdobić dom przez całą zimę. Mnie osobiście bardzo przyjemnie tworzyło się tło.

Na pewno wrócę jeszcze do tej techniki. Najtrudniejsze okazało się zrobienie zdjęć. Błyszczące przedmioty nie chcą współpracować 🙂

Zapraszam Was także do obejrzenia mojej innej świątecznej propozycji serduszka z piórkami

Zapraszam też do odwiedzenia mnie na Facebooku oraz Instagramie

Share:

Daria Pieczonka