Postarzano-różany zegar

postarzano-rozany-zegar

Postarzano-różany zegar. Przedstawiam kolejną inspirację przygotowaną specjalnie dla myDecoria jest to zegar z przetarciami,  rożyczkami z pięknej foremki Primy oraz różą z papieru ryżowego Stamperii.

Zegar w wersji vintage z kwiatami

Kasia zabiera nas w cudowną podróż do dawnych romantycznych czasów. Jej praca kojarzy się z shabby chic. Zegar jest praktyczny i piękny.

Jak zrobić postarzany zegar z różami ? To naprawdę nic trudnego. Wystarczy baza zegarowa, foremka z różami od Primy, masa lekka, farby i do dzieła…Taki zegar stanie się praktyczną ozdobą wnętrz w stylu shabby. Jeśli masz, tak jak ja, romantyczną duszę, na pewno przypadnie Ci do gustu. 

Skąd pomysł na ten zegar? Po pierwsze – kocham róże i różane motywy. Po drugie – koniecznie chciałam wykorzystać kupioną jakiś czas temu foremkę, oczywiście z różami 🙂 Po trzecie – dawno nie robiłam prac w stylu shabby, z przecierkami i trochę za tym zatęskniłam 🙂

Postarzano-różany zegar

Lista potrzebnych rzeczy

Postarzano-różany zegar krok po kroku:

Krok pierwszy

Bazę z mdf pokryłam cienką warstwą farby podkładowej Pentart, a po jej wyschnięciu pomalowałam farbą kredową w kolorze vintage brązowy. Wykonałam wyciski z masy superlekkiej i zostawiłam je do wyschnięcia. Na suchą farbę nałożyłam cienką warstwę lakieru, a po jego wyschnięciu farbę kredową w kolorze kremowy biały. Znów poczekałam aż farba podeschnie. Przy pomocy papieru ściernego i nawilżanych chusteczek zrobiłam przetarcia i zadrapania. 

Postarzano-różany zegar

Krok drugi

Przygotowane wcześniej wyciski-róże pomalowałam farbami akrylowymi i kredowymi. Przy pomocy szablonu, czarnej farby i specjalnego pędzla namalowałam tarczę zegara. Z papieru ryżowego wycięłam róże i nakleiłam na tarczy.

Postarzano-różany zegar

Krok trzeci

Całość kilkakrotnie polakierowałam lakierem matowym, przecierając papierem ściernym co 2 warstwy.  Na koniec przykleiłam wyciski z masy, wszystko jeszcze raz polakierowałam i zamocowałam mechanizm. 

Odwiedź Kasię

Mam nadzieję, że spodoba Wam się ten prosty do wykonania zegar. W razie wątpliwości i pytań-chętnie pomogę. Znajdziecie mnie na Facebooku oraz na Instagramie.
Wszystkie potrzebne produkty znajdziecie w sklepie myDecoria.

Jeśli lubisz  romantyczne, vintage klimaty to zapraszam także do obejrzenia mojej innej inspiracji- szkatułki w stylu vintage. Miłego oglądania i radosnego tworzenia 🙂

Share:

Daria Pieczonka