3 wskazówki jak zacząć biznes rękodzielniczy

wskazowki-jak-zaczac-biznes-rekodzielniczy

Wskazówki jak zacząć biznes rękodzielniczy. Czy chciałabyś zmienić swoje hobby w zarabiający biznes rękodzielniczy bez stresu? Prowadzenie biznesu wcale nie jest takie łatwe jakby mogło się zdawać. Zarejestrowanie działalności to najłatwiejsza rzecz z całej reszty zadań, które musisz zrobić.

Jako osoba, która biznes już miała i który okazał się klęską chcę Ci powiedzieć, co mogłabyś zrobić jeszcze przed założeniem biznesu, aby takowym się nie okazał.

3 wskazówki jak zacząć biznes rękodzielniczy

Wiesz, że około 80% nowych biznesów upada w pierwszym roku istnienia. Oczywiście te statystyki się zmieniają. Chcę zaznaczyć, że gdybym dzisiaj otwierała swój pierwszy biznes to odrobiłabym zadanie domowe 🙂

Określ misję biznesu

Zadaj sobie pytanie po co chcesz mieć biznes, jakie pobudki Tobą rządzą. Co chcesz osiągnąć? Co zmieni się w Twoim życiu i życiu Twoich klientów po założeniu biznesu? Określenie misji biznesu pomoże Ci w każdym trudnym momencie, kiedy będziesz miała dość i będziesz kwestionowała sens istnienia biznesu. Serio! Obojętnie z kim rozmawiałam to zawsze, gdzieś w bliżej nieokreślonej przyszłości dopadają nas takie momenty. ALE! Jesteśmy na to przygotowane, bo wiemy dokładnie po co i dlaczego wstajemy każdego ranka, aby pracować w pracowni. Wiemy jak pomagamy innym i jakie problemy rozwiązujemy.

Określ cel

Oprócz tego, że wiemy po co to robimy, to również wiemy jakie kroki mamy podjąć, aby tam dojść. Czyli jasno określ swój cel. Co chcesz osiągnąć w danym miesiącu, kwartale, półroczu, roku, 2 lat. Stawiaj sobie cele, ile chcesz zarobić w miesiącu i co musisz zrobić, aby tam dotrzeć. Chcesz posiadać zaangażowany fanpage jeśli chcesz to odsyłam Cię do artykułu, w którym dowiesz się jak zacząć TUTAJ, to czego musisz się nauczyć, aby takim go stworzyć. Jak dużą chcesz mieć społeczność? Ile konkretnie osób ma polubić Twój fanpage np. w ciągu roku czasu?

Zapisuj dzienne zadania

Najpierw kup sobie zeszyt, planner (obojętnie), pojedyncze kartki nie wskazane, bo będziesz je gubić. Nie jesteś fanką zeszytów skorzystaj z notatek w telefonie albo z programu online do planowania jak Asana. Następnie rozpisuj swoje cele na małe kroki i zapisuj je w tym zeszycie lub gdziekolwiek chcesz. A potem działaj. Każdego ranka siadając w pracowni nie będziesz tracić czasu na rozmyślanie hmmm… co by tu dzisiaj porobić tylko od razu po otwarciu plannera i przeczytaniu listy zadań będziesz wiedzieć co zrobić.

Zaoszczędzisz mnóstwo czasu.

Znajdź swój system, czy wolisz planować codziennie po skończonej pracy. A może raz w tygodniu w piątek lub w niedziele na cały tydzień. Może będziesz woleć planować 2 razy w tygodniu. Wszystko zależy od Ciebie. Na początku będzie Ci się wydawać, że tracisz czas, bo odnajdywanie systemu trwa, ale jak już go odnajdziesz to będziesz lecieć jak burza 😉

Nie skacz na główkę tak jak ja kiedyś z moim pierwszym biznesem. Zaplanuj go wcześniej. Naucz się rzeczy wcześniej, które pomogą Ci gdy już założysz swój biznes. Dobrze się przygotuj przed, aby później było troszkę łatwiej.

wskazowki-jak-zaczac-biznes-rekodzielniczy
Share:

Daria Pieczonka