Z mojej pracowni – Szafka na klucze i chustecznik

z-mojej-pracowni-szafka-na-klucze

Pokażę Ci co ostatnio się wyprawiało w pracowni. Szafka na klucze, chustecznik i lusterko. Wzięło mnie na postarzanie i stworzyłam 3 różne projekty.

Niektórzy już rozpoczęli pracę nad ozdobami Wielkanocnymi, ale nie ja. Dopiero co zapomniałam o poprzednich świętach. Zresztą najważniejsze jest, aby ustalić swój własny rytm. W dzisiejszym wpisie pokażę Ci coś kompletnie nie związanego ze świętami.

Obie prace są ręcznie wykonane. Do malowania użyłam, moim zdaniem, najlepszych farb kredowych Americana Decor – Chalky finish w kolorach Innocence, Serene, Whisper, Rustic.

 

Szafka na klucze

Do wykonania tego pudełka zastosowałam technikę postarzania – imitację łuszczącej się farby. Użyłam pastelowych kolorów różowego i niebieskiego. Różowy jest odcieniem bazowym, a niebieski wierzchnim. Szafeczka ma otwierane drzwi, a w środku są 3 haczyki na klucze. Pudełko można powiesić na ścianie lub postawić w wybranym miejscu. Zamiast kluczy powiesiłam łańcuszki na haczykach, a na półeczce kolczyki. Pudełko prezentowało się równie ciekawie i pięknie.

 

szafka-na-klucze-handmade

Chustecznik

Idealny dla alergików w nadchodzące wiosenne dni. Tutaj również zastosowałam technikę postarzania, ale uzyskałam kompletnie inny efekt, ponieważ dodałam kilka istotny elementów niszczących gładką powierzchnię. Brązowy kolor i mechaniczne postarzanie stworzyły pudełko dosyć męskie z charakterem. Chustecznik ma wysuwaną dolną część, która pomaga w wymianie chusteczek.

Niby podobne techniki, ale po zastosowaniu innych kolorów ich przeznaczenie naturalnie się zmienia.

 

chustecznik-rekodzielo

Lusterko

Kolejna propozycja na postarzanie, tym razem spękania jednoskładnikowe. Zrobiłam mały test z kredowymi farbami i tak potwierdzam, że spękania kompletnie nie wychodzą. Ale.. ale.. baza może być farbą kredową, natomiast kolor używany na bazę musi być tylko i wyłącznie farbą akrylową, aby efekt był zadowalający. Jako bazę wybrałam morski, a następnie pokryłam szarym.

 

lusterko-spekaniajednoskladnikowe

 

Co sądzisz o tego typu technikach ? Jesteś zwolenniczką Vintage czy Modern ?

Daria Pieczonka